• MODA YAPI

logo

Z.Ruşen Özgül: “BİLİYOR MUSUNUZ?”

Gazetemiz yayın hayatına siz hemşeri ve okuyucularımızın desteğiyle mükemmel bir şekilde devam etmektedir.

Bizim çalışmalarımız, gazetemizin çıkarılması pek çok hemşeri ve okuyucularımızın merakını mucip olmuştur. İşte size bu sayımızda kendimizden bahsedeceğiz. 60 bin nüfuslu ilçemizde bugüne dek kurulmamış olan matbaa tesislerini 1969 yılı başında kurmuş ve memleket hizmetinde bizlerde bir adım atmış olduk. Bütün iyi niyet ve çabalarımızın gayesi ve şahsi çıkarlardan ziyade sizlere hizmet memlekete hizmet olduğunu çalışmalarımızla göstermekteyiz.

Gazetemizde tüm bu iyi niyet çalışmalarımızın gayesidir. 3 Şubat 1969 tarihindeki iki sayfa ve haftalık çıkmaya başlayan gazetemiz sizlerin de desteğini gördükçe neşnüvema bulmuş, bu hale gelmiştir. Bundan sonra gittikçe gelişecek ve hizmetler verecektir. Şunu da söyleyelim ki; Isparta ilinde basılan ve yayınlanan en temiz, en dürüst ve en ciddi bir gazete olan gazetemiz siz hemşerilerimizin kutlama ve tebrikleri dışında resmi makamların da takdirini kazanmıştır. Bize gelen takdir ve tebrik yazıları, mektupları v.s. bizleri haklı bir gurura sevk etmektedir. Merakları zail etmek için şunu da söyleyelim ki bu gazete her hafta sadece 2 veya 3 kişinin çeşitli çalışmalarıyla alın teri göz nuru dökülerek yayınlanmaktadır.

Gazetemiz sahibinin hem sahipliğini, hem muhabirliğini aynı zamanda muharrirliğini yaptığı ve yorucu bir çalışma ile bütün bir haftasını verdiğini söylersek şaşmayınız.

Bir teknik elemanımız olan arkadaşımızın ilçemiz dışından olmasına rağmen sanki bir Yalvaç’lıymış gibi kendini, gecesini gündüzüne katarak vermesi cidden şayanı hayret bir şeydir.

Herkesin bildiği gazete kadrosu hiç değilse 5-10 kişiden meydana gelir.

Ama ne var ki Özyalvaç gazetesinde sadece ve sadece şu anda iki kişi var ve bu iki kişi ile sizlerin, resmi makamların takdirini toplayan gazetemiz vücuda gelmektedir.

Böyle imkânlara bile gazete olarak çıkışımız insanüstü bir gayretin ve sıradışı bir çalışmanın bir gayretin eseridir.

Tarafsız olmak yönünden de bütün dikkat ve itina gösterilmektedir.

Çoğu zaman, peşin hükümcü olan halkımızın şimşeklerini çekmekteyiz.

Biz gazete olarak herkesin her yerin kusurunu, düzeltilmesi yönünden burada yazmaktayız.

Fakat o hafta çıkan bir yazı, bizi sanki karşı taraftanmışçasına hücumlarla karşı karşıya bırakmıştır çoğu kez.

Çalışmalarımızı, bizleri, zahmet buyurup ziyaret nezaketinde bulunan hemşerilerimiz bizzat görmektedirler.

İşte bir Özyalvaç gazetesi manevi yönden böyle güç şartlar altında elinize kadar ulaşmakta. Maddi yönü bizce önemli değildir.

Zira kendimizi adadığımız bu yolda bütün enerjimiz Millet ve Memleket içindir.

 

Z.RUŞEN ÖZGÜL

(11 Ağustos 1969)

Etiketler: »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.