• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

19 Nisan 2018

YÜKSEL: İYİ PARTİ KORKUSU “ŞAŞKIN SEÇİM“İ GETİRDİ

Dün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan erken seçim kararının ardından gazetemize konuşan İYİ Parti Yalvaç İlçe Başkanı İlhan Yüksel “Bu seçim ‘baskın’ değil ‘şaşkın’ seçimdir” dedi.

“Meral Akşener liderliğinde İYİ Parti gümbür gümbür geliyor”…

İYİ Parti korkusunun iktidarı 24 Haziran tarihinde erken seçime gitmeye zorladığını ifade eden İlçe Başkanı Yüksel, “Meral Akşener liderliğinde her gün daha da büyüyen, halkın tek umudu haline gelen İYİ Parti korkusu 24 Haziran’ı doğurmuştur. Gayeleri açıktır, İYİ Parti’nin, Meral Akşener’in gümbür gümbür geldiğini gördükleri için yangından mal kaçırırcasına erken seçim kararı aldılar. Fakat nafile, biz zaten meydanlardaydık, halkımızla kucaklaşmaya başlamıştık, seçim çalışmalarımız son hızla sürmekte idi, şu anda seçime en hazırlıklı parti İYİ Parti’dir. Halkımızın İYİ Parti’yi bağrına bastığını, bizlere gösterdiği ilgiyi çekemeyen Hükümetin gayesi baskın bir seçimle İYİ Parti’nin önünü kesme gayretinden başka bir şey değildir. Ancak bu seçim ‘baskın’ değil ‘şaşkın’ seçimdir. “ dedi.

“Ekonominin can çekiştiğini görmek istemiyorlar”…

İYİ Parti’nin her gün büyüdüğünü, milletin umudu olduğunu gören çevrelerin göremedikleri veya görmek istemedikleri konular olduğunu belirten Yüksel, “ Akaryakıt artık el yakıyor, Dolar, Euro aldı başını gidiyor, yani ekonomi can çekişiyor. Çiftçi batıyor, memur ve emeklinin maaşı erim erim eriyor. Bütün bu olumsuzlukları görmeyenler ya da göremeyenler,  pişkin pişkin tekrar halkımızın önüne çıkıyorlar, yahu insanda biraz yüz olur. Artık çok iyi görülüyor ki ülkeyi yönetemiyorsunuz” dedi.

İttifak bozulacak korkusu, İYİ Parti Korkusu, ekonomik şartlar erken seçimi getirdi…

Kendilerinin kuruldukları günden beri erken seçim istediklerini ancak iktidar partisi ve ittifak ortağı MHP’nin sürekli bundan kaçındığını belirten Yüksel, “Daha iki gün öncesine kadar ne zaman sorulsa ‘erken seçim yok’ diyen ittifak ortakları, 2019’a kadar ittifakın bozulacağı korkusuyla, ekonominin gitgide kötüleşeceğini görünce ve en önemlisi de İYİ Parti korkusu ile erken seçim kararı aldılar. Aldıkları erken seçim kararı ile de ülkeyi yönetemediklerini itiraf ettiler. Ancak korkunun ecele faydası yok. Bir de şu var ki meydanlarda halkımızla buluştuğumuzda gördüğümüz önemli bir husus var, artık insanlarımız Tayyip Erdoğan ile yan yana bir Devlet Bahçeli profilini kaldıramıyor ve artık emanetin ehline verilmesini istiyor. Onun için diyoruz ki erken seçim kararı ‘İYİ’ oldu 24 Haziran 2018. Size güle güle. İYİLER geliyor”

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.