logo

15 Nisan 2024

Yerel seçimlerin galibi ÖZYALVAÇ oldu

Gazetemizin sürekli gündemde tuttuğu ana sorunlar adayların ortak proje konusu oldu…

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri tamamlandı ve milletin kararıyla görevlerine seçilen yeni yerel yöneticilerimiz çalışmalarına başladılar.

Seçimlerin, farklı kriter ve değerlendirmelere göre pek çok kazananı ve kaybedeni var. Her parti kendi açısından seçimlerin muhasebesini yaparak süreçle ilgili değerlendirme ve analizlerini yapıyor.

Biz de Yalvaç’ın 56 yıllık gazetesi olarak seçimlerle ilgili değerlendirme ve analizimizi yaptık ve yerel seçimlerin galibinin ÖZYALVAÇ Gazetesi olduğunu gururla tespit ettik.

ÖZYALVAÇ’ı yerel seçimlerin galibi olarak ilan etmemizin temel nedeni, beş yıl boyunca yaptığımız yayınlarda gündeme getirip gündemde tuttuğumuz şehrin ana sorunlarının, seçim sürecinde de en çok konuşulan konular olması ve neredeyse tüm adayların ortak proje konuları haline gelmesi oldu.

 

OSB TÜM ADAYLARIN İLK VAADİ

Gazetemizin yıllardır gündemden düşürmediği ve neredeyse her gelişmeyi ilk duyurduğu konu olan Yalvaç Organize Sanayi Bölgesi’nin faaliyete geçirilmesi neredeyse tüm adayların ilk vaadi olarak gündemde yer aldı ve tüm adaylar göreve gelmeleri halinde Yalvaç OSB’yi en kısa sürede arazi tahsisi aşamasına getirme sözü verdi.

 

TOKİ ve SOSYAL KONUTLAR TÜM ADAYLARIN VAADİ

Yine gazetemizin yıllardır sürekli gündemde tuttuğu konulardan olan TOKİ projesi ve sosyal konut ihtiyacı da tüm adayların ortak vaatleri arasında yer aldı. TOKİ’nin arsa sorunun çözülmesi ve belediye öncülüğünde sosyal konut projesi hemen hemen her aday tarafından seçmenlerine vaat olarak sunuldu.

 

ALTYAPI ve YOLLARIN YAPIMI, TÜM ADAYLARDA İLK HEDEFTİ

İlçemizin yıllardır en önemli sorunları arasında yer alan ve yine gazetemizin sürekli gündemde tuttuğu altyapı sistemlerinin yenilenmesi ve yollarımızın yenilenmesi konusu da seçimin ana vaat konuları arasında yer aldı. Bütün adaylar altyapının yenilenmesi ve yolların yeniden yapımı konusunda seçmenlerine iddialı vaatler verdiler.

 

KİMYASAL ARITMAYI BÜTÜN ADAYLAR EZBERLEDİ

Gazetemizin, belediye, valilik ve deri sanayicilerimiz arasında imzalanan protokolden bu yana gündemde tuttuğu Kimyasal (endüstriyel) Arıtma konusu da, seçim döneminin en çok konuşulan konularından biri oldu. Önce deri sanayicilerinin ihtiyacı olan, sonra da OSB için de ihtiyaç olduğu ortaya çıkan Kimyasal Arıtma da hemen hemen tüm adayların öncelikli vaatleri arasında yerini buldu ve seçim dönemince çok konuşuldu.

 

BELEDİYE DERSHANESİ TÜM ADAYLARIN ORTAK PROJESİ

Yine gazetemiz tarafından gündeme getirilen ve bir dönem belediye meclisine önerge olarak da sunulmuş olan Belediye Dershanesi vaadi de yine tüm adayların vaat listesi arasında kendisine üst sıralardan yer buldu. Şehrimizde YKS ve LGS’ye hazırlanan öğrencilerimiz ve velilerinin en büyük taleplerinden biri olan belediye dershanesi konusu da seçim sürecince adayların seçmenlere vaat ettiği hususlar arasında üst sıralarda yer aldı.

 

MUSTAFA KODAL NE YAPACAK?

Burada saydığımız ana konuların hepsine vaatleri arasında yer veren Yalvaç’ın yeni belediye başkanı Mustafa Kodal’ın verdiği bu vaatlerin yerine getirilmesi konusundaki performansı ve nasıl bir takvimle bunları gerçekleştireceği de merakla bekleniyor. Vatandaşlar, vaatleri konusunda inandırıcı buldukları Kodal’dan verdiği sözleri tutmasını beklediklerini ifade ederek, “Yalvaç olarak bütün beklentimiz bütün adayların üzerinde uzlaştığı bu vaatlerin bir an önce hayata geçtiğini görmektir.” yorumunda bulundular.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.