• MHP Hüyüklü Belediye Başkan Adayı Kadir MİNNET

logo

18 Temmuz 2017

Yeni Otogar ve itfaiye binası Eylül ayında hizmete girecek

Yalvaç Belediyesi tarafından yaptırılan yeni otogar binası ve itfaiye binasının Eylül ayında tamamlanarak hizmete gireceği öğrenildi.

Geçtiğimiz belediye yönetimi döneminde yapımına başlanan, yeni belediye yönetiminin iptal etmeyi tartıştığı, ancak devamına karar verdiği projede belli eksiklikler olması nedeniyle yatırım yarım kalmıştı. Projede eksik bırakılan un- surların planlanarak yeniden ihaleye çıkılmasına karar verilmiş ve geçtiğimiz aylarda ihale gerçekleştirilmişti.

Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, otogarın tamamlanması için büyük bir çaba gösterdiklerini belirterek, “İşin tamamlanması için 31.01.2017 tarihinde ihale yaptık, 24.02.2017 işe başlama tarihli yeni otogar binasını yapımı Eylül ayında tamamlanacak. Bize kalsaydı, böyle bir yatırıma, en azından burada girişmezdik, kucağımızda bulduk, o yüzden tamamlama gayretindeyiz. Kot nedeniyle sıkıntı yaşandığı için büyük maliyetlere katlanarak çalışmalarımızı yaptık. Bittiğinde hemen hizmete sokacağız. Vatandaşımıza şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.