• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

26 Şubat 2017

Yeni Kimlik Kartları PTT Kargo’yla Vatandaşlara Ulaşıyor

Türkiye’nin dört bir yanına uzanan yaygın hizmet ağına sahip PTT Kargo, yeni kimlik kartlarını hızlı ve güvenli bir şekilde vatandaşların adreslerine teslim ediyor. 20 Şubat 2017 tarihi itibarıyla toplam 962 bin 188 adet kimlik kartı sahiplerine ulaştırıldı.

Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği yeni kimlik kartları, Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.) güvencesiyle sahiplerine teslim ediliyor. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar neticesinde hazırlanan kimlik kartları, Türkiye’nin en ücra köşelerine kadar uzanan yaygın hizmet ağına sahip PTT Kargo aracılığıyla vatandaşlara ulaştırılıyor. Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı projesinin pilot uygulamasının başladığı 2016 yılında 205 bin 529 adet, bu yıl ise 20 Şubat 2017 tarihi iti- barıyla 756 bin 659 adet olmak üzere toplam 962 bin 188 adet yeni kimlik kartı sahiplerine dağıtıldı.

Mevcut nüfus cüzdanlarının yerine kullanılacak yeni kimlik kartları için başvurular yurt içinde Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü web portalı üzerinden veya çağrı merkezi aracılığıyla randevu alınarak ya da randevusuz olarak nüfus müdürlüklerine yapılıyor. Yurt dışında ise dış temsilciliklere müracaat ediliyor. Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından hazırlanan yeni kimlik kartları, vatandaşların müracaat sırasında belirttiği adrese PTT Kargo ile teslim ediliyor. Bu çerçevede, 2 Ocak 2017 tarihi itibarıyla tüm Türkiye’de başvuruları başlayan Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı projesinde PTT Kargo da çok önemli bir işlevi yerine getiriyor. Türkiye’nin 176 yıllık köklü ve millî kuruluşu PTT A.Ş.’nin lojistik markası PTT Kargo, hızlı, güvenilir ve kaliteli hizmetiyle vatandaşları yeni kimlik kartlarıyla buluşturmaya devam ediyor.

“HER YERE ZAMANINDA”

PTT Kargo, “Her yere zamanında” sloganı ile yurt içi ve yurt dışında faaliyetlerini sürdü- rüyor. Güçlü altyapısı, yaygın ve güvenilir ağı, hizmet çeşitliliği, uygun fiyatları ve tecrübeli personeli ile hizmet veren PTT Kargo, modern ve etkin işleme ve dağıtım merkezleriyle çağdaş bir lojistik anlayışı benimsiyor. Cep telefonuyla veya internet üzerinden gönderi takibi, toplu gönderimlerde özel indirimler, hac ve umre ziyareti için kutsal topraklarda bulunan vatandaşlara yönelik kargo hizmeti gibi uygulamalar ise PTT Kargo’nun müşterilerine sunduğu  kolaylıklardan birkaçını oluşturuyor.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.