• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

29 Aralık 2019

YÇG Tarım ve Kadın-Engelli grupları ilk toplantılarını yaptı

Geçtiğimiz kasım ayı başında kurularak ekonomik ve sosyal konularda çalışmalar yürüten Yalvaç Çalışma Grubu bünyesinde oluşturulan iki danışmanlık grubu geçtiğimiz hafta ilk toplantılarını yaparak çalışmaya başladılar.

Tarım alanında çalışma yürütmek üzere oluşturulan Tarım Danışmanlık Grubu, 25 Aralık Çarşamba günü saat 14.00’te Yalvaç Ziraat Odası’nda ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Yalvaç Ziraat Odası’nda gerçekleştirilen toplantıya Yalvaç Ziraat Odası Başkanı Ali Sarıpınar, Tarım ve Orman İlçe Müdürü Erhan Güçlü, Yalvaç Süt Birliği Başkanı Ömer Akkuş, SDÜ Öğretim Üyeleri Dr.Öğr. Üyesi Mustafa Er ve Dr.Öğr. Üyesi Özgür Kıvılcım Kılınç, Gülbudak Tarım Ziraat Mühendisi Hasan Akdeniz, tarım profesyoneli Adil Şenol ve ISUBÜ Öğretim Üyesi Dr.Öğr.Üyesi Bülent Özgül katıldı.

Yalvaç tarımının masaya yatırıldığı toplantıda, yapılması gereken çalışmalarla ilgili ana başlıklar belirlenerek ikinci toplantıya kadar çeşitli hazırlıkların yapılması kararlaştırıldı.

Toplantıda öne çıkan hususlar çatı kooperatif oluşumu, hal kurulması, eğitim çalışmaları, lisanslı depo oluşumu gibi hususlar oldu.

 

KADINLAR DA ÇALIŞMAYA HAZIR

Kadın ve Engelli Danışmanlık Grubu’nun kadın temsilcileri de 25 Aralık Çarşamba akşamı saat 20.00’de Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Salonu’nda bir araya geldi.

Koordinatörlüğünü Şerife Hanım Ekici’nin yaptığı toplantıya Belediye Başkanımızın eşi Tuğba Tütüncü, Belediye Avukatı Elif Kurucu, Eczacı Bilge Oruç,  Muhtar Aysel Erçiftçi, Kadın Kooperatifi Başkanı Huriye Altınkaynak, SDÜ ve ISUBÜ Öğretim Görevlileri Memduha Sert ve Füsun Cesur, iş kadınları Bilge Kocagöncü ve Candan Özkul katılım gösterdiler.

İlçemizde kadınlarımızın yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini değerlendiren grup, belirledikleri konularla ilgili çalışma yapma kararıyla ilk toplantılarını tamamladılar.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.