logo

18 Haziran 2023

Yaz tatili başladı, esnaf araçların park sorununa artık bir çözüm istiyor

Yalvaç çarşı merkezinde sürekli hale gelen trafik sıkışıklığı ve araç park sorunu, yaz tatilinin başlamasıyla hem esnafı hem de vatandaşları endişelendiriyor.

Normal zamanlarda da trafikte yaşanan düzensizlik ve araç park alanındaki yetersizlik nedeniyle çarşı içerisinde sıkıntı yaşandığını ifade eden vatandaşlar, yaz aylarında yaşanacak nüfus artışı ve araç sayısındaki artış nedeniyle bu sorunun katlanarak artacağını ifade ettiler.

Yalvaç Belediye Meclisi tarafından, sivil toplum kuruluşlarınca verilen dilekçe üzerine 2020 yılı Temmuz ve Ağustos aylarında paralı otopark kararı aldığını belirten bazı esnaf ve vatandaşlar, “O tarihten bu yana geçen neredeyse üç yıllık sürede, alınmış olan meclis kararına rağmen paralı otoparkın hayata bir türlü geçirilemediğini gördük. Aksi bir karar alınmadıkça, alınan kararı belediye yönetimi neden uygulamıyor, savsaklıyor? Kararı alan da kendileri, uygulamayan da kendileri. Paralı otopark uygulamasını yapmıyorsanız, başka etkili bir çözüm ortaya koymaya çalışın. O da yok, bu da yok, Yalvaç’ın pek çok sorunu gibi, bu sorunu da çözümsüzlüğe terk edilmiş durumda. İlgililer artık sesimizi duysun.” dediler.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.