• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

29 Ocak 2020

YARIKKAYA’dan ELAZIĞ’a Yardım Eli

Elazığ ili ve çevresinde 24 Ocak Cuma akşamı meydana gelen 6,8 şiddetindeki depremin ardından çeşitli kurumların ve vatandaşlarımızın yardım çabaları sürüyor.

Elazığ depreminden etkilenen vatandaşlarımızın yaralarını sarabilmek için ülke genelinde bir çok kurum ve kuruluş tarafından yardım kampanyaları düzenlenirken ilçemize bağlı Yarıkkaya Köyü halkı da kendi aralarında topladıkları parayı ilgili banka hesabına yatırarak Elazığ depremzedelerine yardım elini uzattılar.

Kızılay Yalvaç Temsilcisi İsmail Güleç ile birlikte banka şubesine gelen Yarıkkaya’lılar, köy halkından  toplanan 7.760 TL’lik yardımı Kızılay’ın Elazığ Depremi için açılan yardım kampanyası hesabına yatırarak örnek bir davranışta bulundular.

Yarıkkaya köyü halkı olarak depremden etkilenen insanlarımızın acılarının hafifletilebilmesi adına bir katkıda bulunmak amacıyla böyle bir çalışma yaptıklarını belirten Yarıkkaya Köyü Muhtarı Selami Çelik, “Yarıkkaya köyü halkı olarak Elazığ ve çevresinde yaşanan depremden dolayı oldukça üzgünüz. Depremzede kardeşlerimizin acılarını paylaştığımızı göstermek ve onların acılarını azaltabilmek için gücümüz yettiğince köy halkı olarak topladığımız parayı banka hesabına yatırdık. Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar dileriz. İnşallah ülkemizde böyle acılar bir daha yaşanmaz” dedi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.