• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

19 Aralık 2019

Yarıkkaya’da Çobanlık Eğitimi: “SÜRÜ YÖNETİMİ ELEMANI BENİM”

Yalvaç İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Isparta Çalışma ve İş Kurumu Yalvaç Halk Eğitimi Merkezi ASO Müdürlüğü ortak protokolleri kapsamında ilçemiz Yarıkkaya köyünde “Sürü Yönetimi Elemanı Benim” adlı proje ile çobanlık eğitimi verildi.

İlçemizde “Sürü Yönetimi Elemanı Benim” Projesi kapsamında İlçe Tarım ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerince yürütülen eğitim çalışması ile yetiştirici ve üreticilerimizin aile işletmeciliği ve büyük sürüler kurmalarını önceleyen ve aynı zamanda yetiştirici koşullarında iyi bir sürü yönetimi bilgisine sahip olan elemanların yetiştirilmesinin amaçlandığı belirtildi.

Bu kapsamda yapılan çobanlık mesleğine gerekli özen ve farkındalığı yaratma noktasında Yalvaç Halk Eğitim Merkezi ve İlçe Tarım Müdürlüğü personelince verilen eğitim sonunda Yarıkkaya köyümüzde sertifika töreni düzenlendi. Törende kursu başarıyla bitiren 25 kursiyere belgeleri verildi.

Kursu başarıyla bitirip sertifikalarını alan sürü yönetimi elamanları gerekli şartları yerine getirdiklerinde Tarım Ve Orman Bakanlığı’nın Çoban İstihdam desteğinden yararlanabilecekler.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.