• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

Yalvaç’tan “GELECEĞE NEFES” için 3000 FİDAN

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ​ülkemizde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarına katkı sağlamak amacıyla hazırlanan ve  “Geleceğe Nefes” adı verilen fidan dikim projesi bugün hayata geçirildi ve ülkemiz genelinde 11 milyon fidan toprakla buluştu.

“GELECEĞE NEFES” adlı Fidan dikim kampanyasının tanıtımı için hazırlanan sloganda belirtildiği gibi 11. ayın, 11. günü, saat 11’i 11 geçe, 11 milyon fidanı toprakla buluşturmak üzere Türkiye’de olduğu gibi Yalvaç’ta da yüzlerce insan bugün ağaç dikimi için ayrılan Kızılca Mahallesi’nde idi.

Kızılca Mahallesi’nin üst kesimlerinde yer alan Süpürgelik mevkiindeki Adalet Ormanı yanındaki alanda bugün saat 11.00 sıralarında Yalvaç Orman İşletme Şefliğinde görevli Müdür Ulaş Dile’nin ev sahipliğinde başlayan fidan dikim etkinliğine Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, Yalvaç Cumhuriyet Başsavcısı Abdülhamit Durgut, Yalvaç Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Yenikaya, Yalvaç Adliyesinde görevli hakim ve savcılar, Yalvaç T Tipi Kapalı ve Açık Cezaevi Müdürü İbrahim Karaca, Denetimli Serbestlik Şube Müdürü M.Salih Çakırtaş ve personeli, İlçe Emniyet Müdürü Tarık Korucu, İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Resul Kaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kocagöncü ile okul müdürleri, Yalvaç’taki yüksekokulların yöneticileri, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, merkez mahalle muhtarları, Belediye Meclisi üyeleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşımız katılarak fidan diktiler.

Fidan dikim etkinliğine Adalet Bakanlığı ile Tarım Orman Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği denetimli serbestlikten faydalanan hükümlüler ile Açık Cezaevinde kalan hükümlüler de katıldı ve 350 fidanın dikimini gerçekleştirdi.

Ancak tüm toplumu ilgilendiren bu etkinlikte ne iktidar partilerinden, ne de muhalefet partilerinden bir katılım olmadığı gözlendi.

Alınan bilgiye göre yaklaşık ladin, sedir, ıhlamur, ceviz gibi yaklaşık 3000 fidan genç yaşlı birçok Yalvaçlı tarafından toprakla buluşturuldu. Ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarına katkı sağlamak, özellikle son aylarda çıkan orman yangınları neticesinde zarar gören alanların yeniden ağaçlandırma konusunda vatandaşlarımızın yoğun taleplerine karşılık vermek ve toplumda çevre konusunda farkındalığı artırmak amacıyla böyle bir etkinlik düzenlendiğini belirten Yalvaç Orman İşletme Şefliğinde görevli Müdür Ulaş Dile, etkinliğe katılarak fidan dikimi yapan herkese teşekkür etti.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.