• MODA YAPI

logo

08 Şubat 2023

Yalvaç’tan Deprem Bölgesine 5000 Ekmek

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve on ilimizi etkileyen deprem felaketinden etkilenen depremzedelerin acil ihtiyaçlarının karşılanması için Pazartesi günü  Yalvaç SYDV koordinesinde başlatılan kampanyaya yardımlar artarak sürerken dün gece saat 11.00 itibariyle gönderilen araç sayısı sekize ulaştı.

Yalvaç SYDV yetkililerinden alınan bilgiye göre akşam saatlerine kadar beş araçla gönderilen yardımlar akşam saatlerinde de yola çıkmaya devam etti ve Yalvaç’tan toplamda araç sayısı sekize ulaştı.

İlk gönderilen yardımlar genelde battaniye, yorgan, giyim, ayakkabı, çocuk bezi, katalitik soba ve elektrikli soba, LPG tüpü, çocuklar için mama ve bisküvi gibi acil ihtiyaçlardan oluşurken yardıma destek veren kuruluşların da yönlendirmesi ile daha sonraki yardımlar arasında gıda maddeleri de yer almaya başladı. Dün gece saat 11.00 civarında yola çıkan son tırla 5000 civarında ekmek ve su gönderildiği belirtildi.

Halkımız sürekli yardım malzemesi getirmeye devam ederken yardımların cuma günü akşam saatlerine kadar kabul edileceği bildirildi.

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.