• MODA YAPI

logo

02 Şubat 2018

Mehter Takımının Öncülüğünde AFRİN’e DESTEK YÜRÜYÜŞÜ

 

Yalvaç Belediyesi Mehter Takımı tarafından düzenlenen “AFRİN HAREKATINA DESTEK YÜRÜYÜŞÜ” dün akşam büyük bir coşku ile gerçekleştirildi.

Yaklaşık iki hafta önce Türkiye-Suriye sınırında teröristlerin yoğun olarak bulunduğu Suriye’nin Afrin şehrine yönelik olarak başlatılan askeri harekata destek vermek amacıyla düzenlenen yürüyüş dün gece yatsı namazının ardından saat 20.00 sıralarında Anlatan Meydan’dan başladı.

Yalvaç Belediyesi Mehter Takımı ile burada toplanan vatandaşlar Anlatan Meydan – Gazipaşa Caddesi – Atatürk Lisesi Kavşağı – Hastane Caddesi – Turgut Özal Bulvarı – Çınar Bulvarı güzergahından geçerek yaklaşık yarım saat süren yürüyüşün ardından tekrar Anlatan Meydan’a geldiler.

Afrin Harekatına Destek Yürüyüşüne vatandaşlarla birlikte katılan Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, MHP Yalvaç İlçe Başkanı Ali Osman Sönmez ve CHP İlçe Başkanı Hasan Tercan Özgül yan yana yürüyerek birlik ve beraberlik mesajı verdiler. Destek yürüyüşüne diğer siyasi parti yöneticilerinden ise katılım olmadığı gözlendi.

Anlatan Meydan’da toplanan çok sayıda vatandaşımız tarafından yapılan saygı duruşunun ardından hep birlikte İstiklal Marşımız okundu. Daha sonra Fetih Suresi okundu ve başta Afrin’de görevli askerlerimiz olmak üzere tüm askerlerimizin başarısı için dua edildi. Duanın ardından Mehter Takımı sorumlusu Mustafa İçlek kısa bir konuşma yaptı. İçlek “Ülkemizin bölünmez bütünlüğü için mücadele eden şanlı ordumuza destek vermek hepimizin görevi. Biz de bu bilinçle buradayız. Allah tüm TSK mensubu askerlerimizi korusun” dedi ve konuşmanın ardından Mehter Takımı konseri izlendi.

Konserin ardından gazetemize konuşan CHP ilçe Başkanı Hasan Tercan Özgül, Afrin harekatının sınırlarımızın korunması açısından büyük önem taşıdığını ifade ederek “Milli menfaatler söz konusu olduğunda hepimizin bir araya gelmek gibi bir görevimiz vardır.  Biz Türkiye’nin güvenliği çerçevesinde atılacak adımların bir siyaset malzemesi olmanın ötesinde bir milli mesele olduğunun bilinci içerisinde bu harekata sonuna kadar destek olduğumuzu bildiriyoruz. Ulu önder Atatürk’ün söylediği gibi, ‘Söz konusu vatansa gerisi teferruattır'” dedi.

chp-mhp-yalvac2

MEDION Digital Camera

chp-mhp-yalvac1

chp-mhp-yalvac3

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.