• MODA YAPI

logo

Yalvaç’ta rekor vaka sayısı, Sücüllü karantinada

Son günlerde vaka sayısının sürekli arttığı ilçemiz Yalvaç’ta bugün çok sayıda yeni vakanın tespit edildiği haber alınırken, Sücüllü Köyümüzün de 14 gün boyunca karantinaya alındığı öğrenildi.

Son on gündür sürekli artış gösteren vaka sayıları, yeni bulaşılarla giderek artarken, Sücüllü Köyümüzde görülen çok sayıda vaka nedeniyle köyün karantina altına alınmasının kararlaştırıldığı kaydedildi. Sücüllü’deki karantinanın, bugün geceden başlayarak 14 gün süreceği öğrenildi.

Aktif pozitif vaka sayısının yüksek olduğu belirtilen ilçemizde, temaslı sayısının da yüksek olması nedeniyle bireysel karantina ve filyasyon uygulamalarının gerçekleştirildiği belirtilerek, tüm vatandaşların çok dikkatli olması uyarısı yapıldı.

Şu an yaşanan durum nedeniyle, vatandaşların ek bir karara gerek kalmaksızın, gerekli olmadıkça evden çıkmamaları, çok yakın olsa dahi insanlarla yakın temasa girmemeleri önerildi.

Tedbir alınmasını beklemeden tüm hemşehrilerimize yeniden evde kalma tedbirini mümkün ölçüde uygulamaya davet ediyoruz.

Bunun yanında, bu zor süreçte canla başla çalışan sağlık personelimize ve kamu çalışanlarına tüm şehrimiz adına teşekkür ediyoruz.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.