• MODA YAPI

logo

06 Nisan 2022

Yalvaç’ta okulların ısınma sorunu kalmayacak

İlçemiz merkezindeki okullarımızın yaşadığı ısınma sorunlarını ortadan kaldıracak doğalgaz dönüşümlerinin kısa süre içinde tamamlanacağı öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, ilçemiz merkezinde kömürlü sistemle ısınan Atatürk Anadolu Lisesi ve Pansiyon Binası, İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Yalvaç Fen Lisesi ve Pansiyon Binası, Vesile Şefika Büyükkutlu Özel Eğitim Uygulama Okulu, Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde doğalgaz dönüşüm çalışmaları sürüyor.

Diğer yandan Antikkent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Uygulama Oteli’nin doğalgaz dönüşüm ihalesinin 26 Nisan’da yapılacağı, uzun süredir sorun yaşanan Yalvaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için de ihale hazırlıklarının sürdüğü kaydedildi.

Okulların doğalgaz dönüşüm çalışmaları ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, konuyla ilgili olarak “Bakanlık olarak okullarımızın doğalgaz dönüşümlerini tamamlamak istiyoruz. Bu amaçla illerimizin taleplerini hızla değerlendirdik ve 81 ilimizin tüm taleplerini karşılayarak 372 milyon liralık ödeneği illerimize gönderdik. Şu an itibarıyla Bakanlığımızda işlem için bekleyen tek bir doğalgaz dönüşüm talebi kalmadı. 2022 yılının ilk altı ayında doğalgaz erişimi olan tüm illerimizde bu konudaki çalışmaları tamamlayacağız.” açıklamasında bulunmuştu.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.