logo

21 Mayıs 2024

Yalvaç’ta Matematik Şöleni: “BİZ BU MATEMATİĞİ ÇOK SEVDİK”…

Yalvaç KAB Ortaokulu Matematik Öğretmeni Feyza Baysal’ın koordinatörlüğünde KAB Ortaokulu’nda geçtiğimiz hafta “Matematik Şöleni” düzenlendi.

Kendi okul binası depreme dayanıksız olduğu gerekçesi ile yıkılan ve yaklaşık iki yıldır Yalvaç Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nda eğitime devam eden Yalvaç Kaymakam Abdurrahman Bey Ortaokulu’nda Matematik Öğretmeni Feyza Baysal’ın girişimleriyle düzenlenen matematik şöleni Yalvaç M.Akif Ersoy Ortaokulu bahçesinde gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz hafta düzenlenen “Biz Bu Matematiği Çok Sevdik” temalı şölenin açılışı Yalvaç İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Armutoğlu tarafından yapıldı. Öğrencilerin ve velilerin büyük ilgi göstererek katılım sağladıkları Matematik Şöleni hakkında bilgi veren Matematik Öğretmeni Feyza Baysal, “Sergimizin ve şölenimizin amacı soyut bir ders olan matematiği somut bir hale getirerek öğrencilerimize sevdirmekti. Velilerimiz de en az öğrencilerimiz kadar yoğun ilgi göstererek katılım gösterdiler. Ayrıca yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz de bizlere büyük destek verdiler. Şölenimize emeği geçen ve katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Şölende açılan stand ve sergileri tek tek gezen İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Armutoğlu da emeği geçen herkese teşekkür etti. Şölen sırasında katılımcılara öğrenci veliler tarafından hazırlanan ikramlar sunuldu.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.