logo

11 Haziran 2024

Yalvaç’ta ilk kez üniversite sınavı başarıyla yapıldı

ÖSYM tarafından yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ilçemiz tarihinde ilk kez ve başarıyla hafta sonu gerçekleştirildi.

YKS kapsamında 8 Haziran Cumartesi günü Temel Yeterlilik Testi sınavı yaklaşık 1.450 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Bu sınavın ardından, 9 Haziran Pazar günü de önce Alan Yeterlilik Testleri sınavı, ardından da Yabancı Dil Testi sınavı sorunsuz bir şekilde gerçekleştirildi.

Sınavlar ilçemizdeki üniversite birimleri olan Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’ne bağlı Büyükkutlu Uygulamalı Bilimler Fakültesi ve Yalvaç Meslek Yüksekokulu ile Süleyman Demirel Üniversitesi Atayalvaç Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda ve milli eğitime bağlı Ş.Latif Keçeci Anadolu Lisesi ve Yalvaç Fen Lisesi’nde gerçekleştirildi.

Sınavlarda herhangi bir olumsuzluk yaşanmazken, ilçemizin yanı sıra Şarkikaraağaç ve Gelendost başta olmak üzere çevre ilçe, kasaba ve köylerden çok sayıda öğrenci ve ailesi sınavın ilçemizde yapılmasından memnuniyetlerini ifade ettiler.

Diğer yandan, bu yıl yapılacak KPSS orta öğretim sınavlarının da Yalvaç’ta yapılacağı öğrenilirken; önümüzdeki yıl MSÜ, YKS, KPSS sınavlarının ilçemizde yapılmasının beklendiği ifade edildi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.