• MHP Hüyüklü Belediye Başkan Adayı Kadir MİNNET

logo

15 Temmuz 2017

Yalvaç’ta ikinci el oto alıp satmak isteyenler için ilk ve tek

ALP OTO EKSPERTİZ hizmete girdi…

İkinci el oto alım satımında artık olmazsa olmaz hususlardan biri, uzman bir oto ekspertiz firmasında aracın A’dan Z’ye kontrolünün yapılarak hem alıcının hem de satıcının gönül rahatlığıyla alışverişlerini yapmaları. Ülke genelinde pek çok yerde verilen bu hizmetin eksikliği, uzun zamandır ilçemizde de hissediliyordu.

Bu eksikliği bizzat kendisi de yaşayarak böyle bir girişim fikrini hayata geçiren, genç girişimci işadamı Abdullah Çetinkaya, ilçemizin ve bölgemizin ilk ve tek oto ekspertiz merkezini Yeni Sanayi Sitesi’nde hizmete soktu.

ALP OTO EKSPERTİZ Merkezi’ni Computest markası güvencesiyle hizmete sokan Çetinkaya, ilçemizde ve bölgemizde büyük bir eksikliği giderecek işletmesini nasıl ve neden açtığını ve hizmetlerini gazetemize anlattı.

Yıllardır aile işletmesi olan alüminyum ve plastik pencere işlerinin yanı sıra giriştiği bu işin kendi yaşadığı bir sıkıntı sonucu aklına geldiğini belirten Çetinkaya, “Bu yeni işyerimizde, ilçemizde uzun yıllardır eksikliğini hissettiğimiz ikinci el araç alıp satarken ekspertiz ihtiyacını karşılamak için hizmet vermekteyiz. Bizden önce araç alıp satarken vatandaşlarımız bu hizmeti alabilmek için kilometrelerce yol gidip hem işinden hem de zamanından fedakarlık yapmak zorunda kalıyorlardı. Zaten bu hizmeti verme fikri de, aracımı satmaya çalışırken kış vakti bu çileyi çekmemden doğmuştu. İnsanlar, yüksek paralar harcayıp araç alıyorlar. Bu yüzden, güvenerek, akıllarında soru işaretleri kalmadan araç almak istiyorlar.

ALP OTO EKSPERTİZ olarak, biz güvenilir bir şekilde Avrupa standartlarına uygun, TSE-CE belgeli İtalyan malı cihazlarımızla araçların

* ARAÇ MOTOR GÜCÜ TESTİ (Dyno Test),

* AMORTİSÖR VERİMLİLİK TESTİ,

* FREN TESTİ,

* KAPORTA – BOYA KONTROLÜ,

* ÖN DÜZEN TESTİ

* ALT ŞASE ve MEKANİK KONTROLLERİNİ yapıyoruz.

Araç alım satımı dışında, vize işlemi yapılırken de sıkıntı yaşamamak için araç sahibi hemşehrilerimize yardımcı oluyoruz. Vize harcını yakmak yerine, yaptığımız ön kontrollerle cüzi bir fiyatla fren testinden araçların geçmesini sağlıyoruz. İşyerimiz Yeni Sanayi Sitesi’nde, Otogaz arkası, ALP Alüminyum yanında bulunmaktadır.”

ALP OTO EKSPERTİZ hizmetleriyle ilgili bilgi almak isteyenlerin 0546 252 60 60 no.lu telefondan bilgi alabilecekleri kaydedildi.

1 2 3 4 5 6

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.