logo

03 Mayıs 2019

Yalvaç’ta festival bu yıl 20-25 Ağustos’ta

Yalvaç Belediye Meclisi’nin mayıs ayı olağan toplantısı 2 Mayıs Perşembe akşamı gerçekleştirildi.

Meclis gündeminin en dikkat çekici maddesi bu yılki festival tarihinin kararlaştırılması oldu. Meclisin aldığı karara göre, bu yıl festival 20-25 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Yalvaç Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan toplantıya üç partiden tüm üyeler katılım gösterdiler.

Toplantının ilk maddesinde nisan ayının toplantı tutanakları ile kararları okundu ve oy birliği ile kabul edildi.

İkinci madde, 2018 Mali yılı İdare ve Kesin Hesabı Sayman Yönetim Dönemi Hesabı görüşülerek mevcudun oy çokluğu ile kabul edildi.

Gündemin üçüncü maddesinde, Taşevi Plajı tamir, bakım ve onarımı için gerekli malzemelerin Belediye ESSOM İktisadi İşletmesi bütçesinden karşılanması konusunun görüşüldü ve mevcudun oy birliği ile kabul edildi.

Dördüncü maddede, Taşevi Plajı işletme tarife gelirlerinin belirlenerek oy birliği ile kabul edildi.

Beşinci maddede, Ada 116, Parsel 14’teki arsanın “Çocuk Oyun Alanı” olarak kullanılması görüşüldü mevcudun oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 6. maddesinde, Ada 411, Parseller 2,6,7 (Eski İtfaiye ve Kademe Binalarının bulunduğu yer) ile, Ada 412, 18,19,20,21,22,23,24,25, 26,42 ve 43 parsellerin bulunduğu yerle ilgili imar planı değişikliklerinin görüşüldü ve mevcudun oy birliği ile kabul edildi.

Yedinci maddede, Ada 562, Parsel 23’ün bulunduğu yerin imar planında “Özel Okul” alanına çevrilmesi görüşüldü ve mevcudun oy birliği ile kabul edildi.

Meclis gündeminin 8. maddesinde, Kaş Aşağı Mahallesi Ada 556, Parseller 54,55 ve 89 (Asfalt Şantiyesinin bulunduğu bölge)’un imar planı değişiklikleri görüşülerek mevcudun oy birliği ile kabul edildi.

Dokuzuncu maddede, GES alanı için yapılacak elektrik hattı güzergahlarının yeşil alan olarak belirlenmesi için imar planı tadilatının görüşüldü ve mevcudun oy çokluğu ile kabul edildi.

Onuncu maddede ise, yeni hastane binası karşısındaki 243 Ada, 12 parselde yapılacak işyerleri için imar planı tadilatının görüşüldü ve mevcudun oy çokluğu ile kabul edildi.

Gündemin onbirinci maddesinde 2019 yılında festival yapılması konusunun görüşüldü ve mevcudun oy çokluğu yapılması, oybirliğiyle 20-25 Ağustos 2019 tarihlerinde yapılması kararlaştırıldı.

Onikinci maddede, Çanakkale’ye kültür gezisi düzenlenmesi ve bu konuda belediye başkanına yetki verilmesi görüşüldü ve oy birliği ile kabul edildi.

Gündem dışı olarak, ilçemizdeki çölyak hastalarının belirlenerek hastalara gerekli “Glutensiz Besin” yardımlarının yapılabilmesi için konu hakkında araştırma yapılması ve bu konuda Zabıta Müdürlüğüne yetki verilmesi, mevcudun oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin son maddesinde bir sonraki toplantının 4 Temmuz Perşembe saat 21.00’de yapılması oybirliğiyle kararlaştırıldı.

Etiketler: » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.