• MODA YAPI

logo

11 Mayıs 2021

Yalvaç’ta EMNİYETTEN TAM KAPANMA Denetimi

Koronavirüs salgını nedeniyle bir süredir uygulanan tam kapanma döneminin sonlarına yaklaşırken Yalvaç Emniyet Müdürlüğü ekipleri de denetimlerini sürdürüyor.

Geçtiğimiz 29 Nisan tarihinde başlayan ve 17 Mayıs tarihinde sona erecek olan tam kapanma dönemi tedbirlerinin başında gelen sokağa çıkma kısıtlamasının zaman zaman ihlal edildiğini belirten Yalvaç Emniyet Müdürlüğü ekipleri son günlerde denetimlerini sıklaştırdı. Sokakta olan vatandaşlara kısıtlamadan muaf olup olmadıklarını belgelendirmelerini isteyen emniyet personeli, araçları da durdurarak aracın görev belgelerini göstermelerini istiyor.

Emniyet teşkilatının her zaman olduğu gibi, 17 günlük tam kapanma süresince de ilçemiz merkezinde huzur ve güvenliğin temini ile salgının önüne geçilebilmesi için kısıtlamalara tam riayet edilmesi gibi hususlara azami dikkat gösterildiğini belirten Yalvaç Emniyet Müdür Vekili D.Ali Sarıbaş,  “Vatandaşlarımızın salgından korunması amacıyla alınan tedbirler gereği, kısıtlamalara uyulması için sık sık  uyarıyoruz. Ancak uyarılarımıza rağmen zaman zaman bazı ihlaller meydana geliyor. Böyle durumlarda da cezai işlem yapmak zorunda kalıyoruz” dedi.

Kısıtlama tedbirlerinin tüm toplumun sağlığı için alındığını, toplum olarak kısıtlamalara hepimizin  uyması gerektiğini de ifade eden Emniyet Müdür Vekili Sarıbaş, zorunlu olmadıkça vatandaşlardan evlerinden çıkmamalarını, çıktıklarında da işlerini bir an önce bitirerek evlerine dönmelerinin önemine dikkat çekti.

Alınan bilgiye göre denetimler kısıtlamaların son günü olan 17 Mayıs’a kadar sürecek.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.