• MODA YAPI

logo

22 Nisan 2020

Yalvaç’ta 23 Nisan kutlamaları evden

Korona virüs salgını nedeniyle bu yıl ülke genelinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı evlerde kutlanacak. Vatandaşlar evlerde de olsa Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 100. Yılını kutlamak için evlerde programlar düzenleyerek coşkuyla kutlanacak.
Yalvaç’ta da ülke genelinde olduğu gibi 23 Nisan tüm coşkusuyla evlerde kutlanıyor. Yalvaç Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından yaptığı çağrı üzerine Yalvaçlı çocuklar çizdikleri Türk bayrakları ve bayraklarla süsledikleri evlerinde fotoğraf ve videolar çekip yalvaçta23nisan hashtagiyle Yalvaç Belediyesi sosyal medya hesaplarında paylaşıyor. Ayrıca 23 Nisan Perşembe akşamı saat 21.00’da İlçemizde cam ve balkonlardan hep birlikte İstiklal Marşı okunacak.
Yalvaç Belediye Başkanı Av. Halil Hilmi TÜTÜNCÜ yayınladığı 23 Nisan mesajında, “Millet iradesinin tecelligahı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 100. Yıldönümü dolayısıyla 23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyor çocuklarımızla birlikte daha nice 23 Nisanları hep birlikte coşkuyla kutlayacağımız güzel günler diliyorum. Bu yıl içinde bulunduğumuz malum salgın dolayısıyla ne yazık ki çocuklarımız meydanları doldurup gönüllerince oynayıp eğlenemeyecekler. Ancak gelen paylaşımlardan da anlıyoruz ki Türk Çocuğu evinde de olsa bayramını kutluyor ve bayrağına sahip çıkıyor. İnşallah yakın zamanda bu salgından kurtulup, bir daha ki 23 Nisanı çocuklarımızla birlikte güle oynaya meydanlarda kutlayacağız. Tüm çocuklarımızın bayramını tebrik ediyor, hepsine güzel günler diliyorum. Cenab-ı Allah tüm çocuklarımızın yolunu ve bahtını açık etsin.” dedi.

 

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.