• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

15 Ağustos 2019

Yalvaçlı pilotun ustalığı Bodrum’da uçak faciasını önledi

Bodrum’dan İstanbul’a uçuş yapacak olan uçağın pistten kalkışı sırasında alana helikopter inmesi nedeniyle yaşanan büyük tehlike Yalvaçlı Pilot Hüdaverdi Ataşoğlu’nun ustalığı ve dikkati sayesinde faciaya dönüşmeden atlatıldı.

Söz konusu olay, uçakta bulunan Fox TV’nin ünlü sunucusu İsmail Küçükkaya ve bazı ünlü isimlerin sosyal medya hesaplarında yaptıkları paylaşımla gündem oldu.

Küçükkaya, kendisine ait twitter hesabından olayı şu tweetlerle duyurdu:
“Bodrum’da büyük tehlike atlatıldı. İstanbul’a gitmek üzere yolcularını alan 18.40 Dicle isimli uçak tam havalanmak üzereydi ve hızını almışken bir helikopterin inişine denk geldi. Pilot ani refleksle uçağa son anda fren yaptırdı. Yolcular uçaktan indirilip salona alındı.”

“Yolcular, havalanmak üzere hızını alan pist başındaki uçağın sın anda fren yapmaması halinde işte bu helikopterle çarpışma ihtimalinden bahsediyorlar. Dicle isimli uçaktan tahliye edilen yolcular ‘kule bunu nasıl farkedemez’ diye tepki gösteriyorlar.”

“Yolcular, dikkati ve refleksi nedeniyle THY uçağının pilotuna teşekkür ediyorlar.”

Yine uçakta bulunan yolculardan şarkıcı ve besteci Metin Arolat da, twitter hesabından “Hayatımızı kaptanın refleksine borçluyuz” yorumunu yaparak bir videolu mesaj yayımladı ve Pilot Ataşoğlu’na teşekkür etti. İşte o video ve atılan tweetler:

Hemşehrimiz Hüdaverdi Ataşoğlu’nu kutluyoruz.

 

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.