• MODA YAPI

logo

28 Kasım 2022

Yalvaçlı, 2023 seçimlerinde mutlaka Yalvaçlı milletvekili istiyor

2023 yılında yapılacak Milletvekili Genel Seçimleri için yerel siyaset kulisleri yoğunlaşırken; seçimlerde milletvekili adayı olacak isimler de tartışılıyor. Tüm tartışmalarda tüm Yalvaçlı hemşehrilerimizin üzerinde uzlaştığı husus, partilerin seçilecek sıralarında Yalvaçlı adayları görebilmek.

Bu istek, gazetemiz tarafından yapılan anketle de somutlaşırken, Yalvaçlı seçmenlerin milletvekili olmasını istediği isimlerle ilgili kanaatleri de net bir biçimde ortaya çıktı.

İnternet üzerinden yaptığımız ankete yaklaşık 600 kişi katılım gösterdi.

Katılımcılara iki soru soruldu. Bu sorulardan ilki seçimlerde hangi partiye oy verileceği yönündeydi.

Ankete katılanların oy vermeyi düşündüğü partilerin şu şekilde oluştu:

– AK Parti: %39,7

– CHP: %20,1

– İYİ Parti: %17,8

– MHP: %14,8

– Zafer Partisi: %2

– DP: %1,

– Saadet P.: %1,

– DEVA: %1,

– YRP: %1

Kararsız/ Oy Vermeyeceğim: %1,4.

Bu sonuçlara göre, Cumhur İttifakı’nın ilçemizde %54,5 civarında oy desteği görünürken; Millet İttifakı’nı oluşturan partilerin oy oranı toplamı da %40,9 civarında görünüyor.

Ankete katılanlara sorulan ikinci soru da, “Oy vermeyi düşündüğünüz partiden hangi Yalvaçlı ismin milletvekili adayı olmasını istersiniz?” sorusu oldu. Katılımcılara isim seçeneği verilmeden, istedikleri ismi yazma imkanının verildiği ankette 4 partiden 4 isim ön plana çıktı.

Milletvekili seçimlerinde AK Parti’ye oy vermeyi düşündüğünü belirten katılımcılar, büyük bir çoğunlukla listede, siyasete dönüp dönmeyeceği bugünlerde sürekli tartışılan,  hemşehrimiz, eski bakan Erkan Mumcu’yu görmek istediklerini belirttiler.

Ankete katılanlardan İYİ Parti’ye oy vermeyi düşündüğünü ifade eden katılımcıların listede görmek istedikleri Yalvaçlı isimlerinde başında Prof. Dr. Timuçin Kodaman yer aldı.

CHP’ye oy vereceğini ifade eden hemşehrilerimizin CHP’nin listesinde görmek istedikleri Yalvaçlı aday konusundaki ilk tercihleri de eski milletvekili İrfan Bakır oldu.

MHP’ye oy vereceğini belirten katılımcıların MHP’nin listesinde görmek istedikleri Yalvaçlı aday konusundaki ilk tercihleri de, MHP İl Başkanı H. Basri Sönmez oldu.

Isparta siyasetinde yaşanan süreç nedeniyle, Yalvaç’ın seçilebilecek sıradan bir ya da birkaç aday çıkarabilme şansı olduğu vurgulanırken, siyasi gelişmeler merakla izlenmeye devam ediyor.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.