• MODA YAPI

logo

14 Şubat 2018

YALVAÇ’IN TAEKWONDO’DA MİLLİ BAŞARISI

Yalvaç’ta 18 yıldır antrenör Ahmet Görgün nezaretinde faaliyetlerini sürdüren Çınar Spor Kulübü, ilçemize ve ilimize gurur vererek ülkemize milli sporcular kazandırmaya devam ediyor.

09-12 Şubat 2018 tarihleri arasında İstanbul’da yapılan ve 30 ülkeden 1800 sporcunun katıldığı 5.Uluslararası Turkshopen Taekwondo Şampiyonası’na ilçemiz Çınar Spor Kulübü’nden antrenör Ahmet Görgün, sporcu Hasan Rafi Karademir, Melike Çakıroğlu ve Eğirdir Halk Eğitim Merkezi Antrenörü Sümeyra Çetintürk; Pomse Teknik Kurul Üyesi, Milli Takım Antrenörü Yaşar Erbil eşliğinde şampiyonaya katıldılar ve damgalarını vurdular.

Turnuvada 31 yaş üzeri pomse ikili paeir kategorisinde Ahmet Görgün ve Sümeyra Çetintürk şampiyon oldular. Diğer sporcular Hasan Rafi Karademir ve Melike Çakıroğlu da üstün bir gayret ve çaba sarf etmelerine rağmen 2017 yılının Dünya Avrupa ve Balkan şampiyonu olan sporcuları geçemeyerek 6. olarak şampiyonayı tamamladılar  ve milli sporcu unvanını aldılar.

Aynı zamanda şampiyonada antrenör olarak görevlendirilen Ahmet Görgün şunları söyledi: “Güney Kore’de yapılan Taekwondo Expo Pomse Şampiyonası’na Yaşar Erbil hocamla katılmıştık. Orada 2008 ve 2009 yıllarında 1.’lik almıştım. Yaklaşık 10 yıl sonra ulusal başarı almak tabiî ki büyük onur. Bu şampiyonaya da Yaşar Erbil hocamızın eşliğinde çok emek verdik; biz Isparta’ya, Eğirdir’e gittik, onlar Yalvaç’a geldi. Kendi imkanlarımızla çok ter akıttık, emek verdik, ben kendilerine teşekkür ediyorum, elhamdülillah emeğimizin karşılığını aldık, hedefimize ulaştık. Bizim ve spor kulübümüzün amacı, çocuk ve gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, topluma güzel insanlar yetiştirmek, kazandırmaktır. Bir kişiyi topluma kazandırabilirsek ne mutlu bize, bizim için en büyük başarı budur, spor kulübümüz ailelerimizin desteği ile faaliyetlerini sürdürmeye devam edecektir. Ben son olarak şunu söylemek istiyorum: Aynası İştir Kişinin Lafa Bakılmaz…”

Değerli sporcularımızı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

A1 A2 A3 A4

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.