• MODA YAPI

logo

22 Ekim 2020

YALVAÇ’IN SORUNLARINA YİNE CHP’Lİ HALICI DİKKAT ÇEKTİ

CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, dün akşam Kanal32 Televizyonu’nda katıldığı Isparta’da Ne Var Ne Yok programında önemli açıklamalar yaparken, Yalvaç’ın dört önemli sorununu da dile getirerek ilçemizi Isparta siyaset gündemine taşıdı.

Halıcı’nın programda Yalvaç’la ilgili açıklamaları şöyle:

“YALVAÇ OSB’Yİ 19 YILDIR FAALİYETE GEÇİREMEDİLER

Yalvaç hem tarihi olarak hem de büyüklük olarak Isparta açısından çok önemli. Merkez ilçeden sonra Isparta’nın en büyük ilçesi. Fakat Yalvaç’ın son 12 yılda nüfusunun yüzde 20’sini kaybettiğini görüyoruz. Neden kaybediyor? Ekonomik olarak artık insanlar orada geçinemediği için. Ciddi bir esnaflık kültürü vardır geçmişten gelen, dericilik vardır, tarım vardır. Yalvaç önemli bir ilçe, fakat siz Yalvaç’a sahip çıkamamışsınız. 2001 yılında faaliyete geçmesi düşünülen bir Organize Sanayi Bölgesi var biliyorsunuz Yalvaç’ta. Maalesef bu OSB hala gerekli adımlar atılamadığı için faaliyette değil. Neden değil? Yalvaç’ın geleceği burası. Orada altyapı çalışmalarıyla ilgili açıklamalar yapıldı, protokolde şu oldu, bu oldu denildi, tekrar gündemden düştü. Bakın çok önemli, 2001 diyorum, 19 sene geçmiş, 18 senesi bu iktidarda geçmiş. Neden OSB’de gerekli altyapı çalışmaları yapılamıyor? Cumhur İttifakı’nın iki üyesi AKP ve MHP arasında ve bürokratlar arasında yaşanan sorundan dolayı yapılamayan işler var OSB’de, neden?

DERİ ESNAFI YAŞ İŞLENTİ YAPAMIYOR

Mesela deri esnafı, arıtma tesisleri olmadığı için yaş işlenti yapamıyor. Bu da ciddi bir gelir kaybına neden oluyor Yalvaç’ta.

HASTANEDE BİR YILDIR TOMOGRAFİ YOK

Yalvaç Devlet Hastanesi’nde bir yıldır tomografi cihazı yok. Siyasi parti temsilcileri, AKP milletvekilleri bunu gündeme getirdi halloluyor diye, bir yıl daha geçmiş üzerinden.

TEŞVİKTE YALVAÇ NEDEN YOK?

Yeni teşvik haritasında Isparta yanlış yerde, 2. Bölgede, bu şekilde yatırım almamız mümkün değil.

Alt bölge desteklerinden faydalanan ilçeler arasında Yalvaç yok, neden yok? Organize Sanayi Bölgesi’ni bu teşvikle ayağa kaldıracaktınız, şu anda kaldırma şansınız kalmadı.

Yalvaç’ta çiğ köfteci, telefoncu dışında iş yapan esnaf kalmadı, esnaf hızla çekiliyor Yalvaç’tan. Emekli maaşıyla geçinmeye çalışıyor insanlar.”

Yalvaç’ın sorunlarına sahip çıkan CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı’ya şehrimiz adına teşekkür ediyoruz.

Etiketler: » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.