• MODA YAPI

logo

17 Ocak 2022

Yalvaç’ın 2021 genel güvenlik ve asayiş bilançosu olumlu

Yalvaç Emniyet Müdürü Ali Özher, ilçemizin 2021 yılındaki genel güvenlik ve asayiş durumu ile ilgili bilgi vererek, Yalvaç’ın huzurlu ve sakin bir ilçe olduğunu ifade etti.

İlçemizin 2021 yılı genel güvenlik ve asayiş durumu ile ilgili şu bilgi verildi:

“Yalvaç İlçe Emniyet Müdürlüğümüz 2021 yılı içerisinde vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğini sağlama ve ilçemizde meydana gelen suçlarla etkin mücadele kapsamında, ekiplerimizce yürütülen çalışmalarda:

Uyuşturucu ticareti yapmak ve bulundurmak suçlarından 13 ayrı olayda 29 şüpheli şahsa adli işlem yapılmış ve bu olaylarda toplam 18,5 gram metanfetamin uyuşturucu maddesi, 6,5 gram esrar uyuşturucu maddesi ve bir adet sentetik uyuşturucu hap ele geçirilmiş, 6136 sayılı kanun kapsamında da 6 adet tabanca, 2 adet pompalı tüfek, 2 adet yivsiz av tüfeği ve 4 adet fişek ele geçirilmiştir.

Mal varlığına karşı işlenen suçlar kapsamında da (Evden Hırsızlık, İşyerinden-Kurumdan Hırsızlık, Otodan Hırsızlık, Açıktan Hırsızlık, Motosiklet Hırsızlığı) gibi hırsızlık suçlarından toplamda 82 olayda 54 olay aydınlatılmış ve bu olaylarda 72 şahsa şüpheli olarak adli işlem yapılmış, bu şahıslardan 6 şahıs tutuklanmış, 13 şahıs ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır. Dolandırıcılık ve Nitelikli Dolandırıcılık olaylarının %91,6’sı aydınlatılmıştır.

2021 yılı içerisinde çeşitli suçlardan hakkında yakalama emri bulunan 152 şahıs yakalanarak adli makamlara çıkarılmış ve bu şahıslardan 127’si cezaevine teslim edilmiş, Polis Sorumluluk Bölgesinde meydana gelen tüm olayların % 94,1’i aydınlatılmıştır.

Trafik denetlemelerinde, 3708 araca trafik cezası uygulanmış, 356 araç trafikten men edilmiş, men edilen araçlardan 48 tanesi motosiklet olmak üzere 98 araç yeddi emin otoparkına çekilmiş, 37 vatandaşımızın sürücü belgesi alkollü araç kullanımından dolayı geri alınmıştır. Sürücü belgesi geri alınan 37 vatandaşımızdan 20 tanesine ayrıca Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma suçundan adli işlem yapılmıştır. İlçemizde 62 adet yaralamalı trafik kazası meydana gelmiş olup, ölümlü trafik kazası meydana gelmemiştir.

Trafik denetlemelerimiz, devriyelerimiz ve kamera sistemleri üzerinden aralıksız devam etmekte olup; trafik güvenliğinin ve farkındalığının artırılması amacıyla vatandaşlarımıza ve öğrencilerimize yönelik farklı projeler kapsamında bilgilendirme ve eğitim faaliyetleri yürütülmüştür.”

İlçe Emniyet Müdürü Ali ÖZHER, Isparta’nın huzurlu ve sakin bir ilçesi olan Yalvaç’ ta vatandaşların can ve mal güvenliğinin korunması, trafik güvenliğinin sağlanması amacıyla suçla mücadelede önleyici tedbirlere ve devriye hizmetlerine ağırlık verilerek 24 saat görev başında olduklarını, vatandaşlarımızın desteği ile suç ve suçlularla olan kararlı mücadeleye devam edileceğini söyleyerek, tüm ilçe halkına verdikleri destekten ve pandemi süresince alınan tedbirler konusunda duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür etti.

Etiketler: » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.