• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

20 Ocak 2017

YALVAÇ’A İŞKUR HİZMET NOKTASI KURULACAK

Önceki yıllarda gazete olarak önerdiğimiz, Yalvaç TSO’ya bir İŞKUR irtibat birimi kurulması önerisi, ülke çapında yapılan protokol ile hayata geçmiş olacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (İŞKUR) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) arasında, Odalarda ve borsalarda kurulacak İŞKUR Hizmet Noktası Protokolü Ankara’da imzalandı. İmza törenine, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, İŞKUR Genel Müdürü Mehmet Ali Özkan ve 81 ilin İŞKUR temsilcilerinin de katıldığı törene Isparta Ticaret Borsası’nı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Adar iştirak etti.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu törenin açışında yaptığı konuşmaya geçmişten bu yana özel sektöre verdiği destektan dolayı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu’na teşekkür ederek başladı. Ülke olarak olağanüstü günlerden geçildiğine değinen Hisarcıklıoğlu, “Terör örgütleri ile mücadele ederken, 15 Temmuz gecesi hain darbe girişimini bertaraf ettik. FETÖ kaynaklı darbe girişiminin sonrasında terör örgütleri ülkemize saldırmaya devam ettiler. Başaramadıklarını görünce daha da hırçınlaştılar, daha çok saldırdılar. Terör örgütlerini kullanarak saldıran odaklar şimdi de ülkemizi ekonomik kriz tuzağına düşürme telaşına girdiler. Geçmişten bu yana birçok stres testinden geçmiş Türkiye ekonomisini, zor duruma düşürmeye çalışıyorlar. Buradan çok açık söylüyorum. Ne yaparsanız yapın; başaramayacaksınız. Nasıl saldırırsanız saldırın, başarılı olamayacaksınız. Biz bir oldukça, el ele, omuz omuza verdikçe bizi yenemeyeceksiniz. Siz her saldırdığınızda; Türk iş dünyası olarak, ülkemizin geleceği için daha çok çalışmaya söz veriyoruz. İşçi kardeşlerimizle el ele, omuz omuza daha çok çalışıyoruz, daha çok üretiyoruz, daha çok ticaret yapıyoruz” ifadesini kullandı.

 

İŞKUR İŞLEMLERİ İÇİN ISPARTA’YA GİTMEYE GEREK KALMAYACAK

Yalvaç TSO’da oluşturulacağı düşünülen İŞKUR Hizmet Noktası ile İŞKUR’dan hizmet alacak işveren ve iş arayanların, pek çok konuda Isparta’ya gitmesine gerek kalmayacak.

Bu önemli hizmeti hayata geçiren TOBB ve İŞKUR’a teşekkür ediyoruz.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.