• İYİ Parti Yalvaç Mustafa Kodal
  • MHP Hüyüklü Belediye Başkan Adayı Kadir MİNNET

logo

19 Temmuz 2017

Yalvaç’a Doğalgaz İçin Büyük Müjde

yalvac-dogalgaz

Uzun zamandır süren Yalvaç’a Doğalgaz getirilmesi çalışmalarında çok önemli bir adım atıldı…

Yalvaç’a getirilmesi için yoğun uğraş verilen doğalgaz için önemli bir aşama daha katedildi.

Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nuri Dirik ile birlikte Yalvaç Belediyesi’ni ziyaret eden TOROSGAZ Doğalgaz Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Oktay Küp, Şirket Yönetim Kurulu üyesi Abdurrahim Atabey ve Proje Müdürü Namık Can, Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü’yü makamında ziyaret ederek Yalvaç’a doğalgaz getirilmesi çalışmaları hakkında bilgi verdiler.

TOROSGAZ Doğalgaz Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Oktay Küp Belediye Başkanı Tütüncü ile yaptıkları görüşmenin ardından gazetemize yaptığı açıklamada “BOTAŞ tarafından yapılan çalışmalar sonucu doğalgaz hattı Yalvaç sınırlarına getirilmiş durumda. Biz de proje çalışmalarını başlatmış bulunuyoruz. Bölgemizde Yalvaç’ın yanısıra Keçiborlu ve Burdur’un Gölhisar ilçeleri de doğalgaza kavuşacak. Yalvaç’ta ilk olarak kapasite belirleme çalışmalarını yapacağız, bunun için Belediyemizden şehir imar planı ve nüfus bilgilerini alacağız. Bunlarla birlikte oluşturulacak proje sonunda şehir giriş istasyonu kurulacak. Bunların ardından 2018 yılı bahar aylarında şehiriçi altyapı çalışmalarını başlatacağız. İnşallah 2018 yılı sonbahar aylarında Yalvaç halkı doğalgaz kullanmaya başlayacak.”  diyerek Yalvaç’ın beklediği müjdeyi verdi. Genel Müdür Küp ayrıca tüm bu çalışmalar sırasında yerel yönetimin de katkısının önemli olduğunu ifade etti.

TOROSGAZ Doğalgaz Dağıtım A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi Abdürrahim Atabey de “Niyetimiz halis, çalışmalarımızı iyi niyetle sürdürüyoruz. Beklenmedik bir gelişme olmadıkça 2018 yılı sonbaharında Belediyemizin de desteğiyle Yalvaç doğalgaza kavuşacak. Biz firma olarak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirerek, hükümetimizin bir projesi olan ilçelere doğalgaz getirilmesinde her türlü fedakarlığı üstleneceğiz. Yalvaç doğalgaz için hazırlığını yapmaya başlasın.” dedi.

dogalgaz-yalvac

Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü de, bir süredir üzerinde çalışma yürütülen doğalgaz işinde gelinen noktanın sevindirici olduğunu belirterek, “Yalvaç halkımızın, başta Yalvaç TSO olmak üzere STK’lar öncülüğünde başardığı doğalgaz hakkının kazanılmasından sonra, süreç oldukça hızlı işledi ve doğalgaz boru hattı istasyonu, ilçemiz sınırları içerisine getirildi. Bu yatırımın getirilmesi imkanını sunan hükümetimize, süreçte her türlü destek ve katkıyı sunan Sayın Milletvekilimiz Süreyya Sadi Bilgiç beye ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Şimdi sıra geldi şehrin içerisine hatların döşenerek vatandaşımızın doğalgaza kavuşmasına. İnşallah bugün sizlerin de duyduğu gibi TOROSGAZ firması, şehir içi hatların döşenmesi için çalışmalara start verdi. Daha önce söylediğimiz gibi, inşallah 2018’de doğalgazı kullanmaya başlayacağız. Belediye olarak her türlü desteği vermeye hazırız. Doğalgaz gibi çok önemli bir hizmeti bile engellemeye çalışan, getiremezler diyenlere tokadı vuran halkımız, hizmetlerin en güzeline layıktır. Yalvaç’ımıza hayırlı uğurlu olsun. Böyle güzel ve hayırlı bir hizmetin dönemimizde gerçekleşmesi de bizim kısmetimiz. Allah’ın izniyle hem bu hizmetin tamamlanmasını görmek nasip olsun hem de başka güzel hizmetler vermeye devam edelim. Halkımıza güzel bir müjde olsun.” dedi.

YALTSO Başkanı Nuri Dirik de, “Çok uzun ve zorlu bir mücadelenin sonucunda, bu güzel güne şahit olmak mutluluk verici. İnşallah, ilk doğalgaz bağlantısını yaparken de böyle güzel kareler vermek nasip olsun. Doğalgazın getirilmesi sürecini hepimiz beraber yaşadık. Bazı kötü niyetli engelleme çabalarına rağmen, sokaklarda standlar açarak, kapı kapı dolaşarak doğalgazın nimetlerini anlatmaya çalıştık. Sağolsun halkımız ve pek çok kurum ve kuruluş her türlü desteği verdi, olmaz denileni hep beraber başardık. Doğalgaz gibi bir hizmetin ilçemize getirilmesi projesini hayata geçiren hükümetimize, sayın milletvekilimiz Süreyya beye, BOTAŞ yetkililerine ve emeği geçen herkese ben de Yalvaç TSO adına teşekkür ediyorum. Bugünkü müjdeli haber hepimizi sevindirdi. Belediye Başkanımız Sayın Tütüncü’ye de çok teşekkür ediyoruz. Biz de kurum olarak üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız. Doğalgaza kavuşmaya çok az kaldı. Yalvaç’ımıza hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.

Biz de bu güzel haberi halkımıza müjdeler, ilk doğalgaz bağlantısının en kısa sürede kurulmasını dileriz.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.