• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

22 Kasım 2016

YALVAÇ’A 12,5 MİLYONLUK BİR YATIRIM MÜJDESİ DAHA

taskin

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı, Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç’in bölgemize hizmetleri hızı kesilmeden sürüyor.

 

Geçtiğimiz günlerde Taşevi ve Y.Tırtar köyleri için taşkın koruma projeleri için ihaleye çıkılmışken, ilçemiz merkezi için de büyük önem taşıyan Yalvaç Sel Çayı için iki ayrı taşkın koruma projesinin ihaleye çıkacağı müjdesi geldi.

 

İlçemiz merkezinde yer alan ve yıllardır bakımsız haliyle kötü görüntüye yol açan, ciddi ölçüde su kaybına neden olan ve bazen de su baskını gibi tehlikeli durumlara yol açan Yalvaç Sel Çayı için biri 7,5, diğer 5 milyon liralık iki ayrı ihaleye çıkılacağı öğrenildi. Toplam 12,5 milyonluk projelerle ilçemiz merkezindeki Sel Çayı, hem estetik bir görüntüye kavuşacak hem su kaybı azaltılacak ve hem de taşkın oluşması engellenecek.

 

Yaşanan pek çok olumsuz olaya rağmen, Ak Parti hükümetinin icraatlerinden geri kalmadığını belirten Milletvekili Bilgiç, “Halkımızın ve yöremizin ihtiyaçları, hükümetimizin programı ve önceliklerine göre, sırasıyla karşılanmaya çalışılıyor ve çalışılacak. Bu projeler, büyük ve önemli projeler ve yapılması gereken çalışmalar. Bakanlığımızı ve DSİ Genel Müdürlüğü’nü çabalarından dolayı kutluyor, bu yeni yatırımın hayırlı olmasını diliyor, hemşehrilerime selam ve sevgilerimi sunuyorum.” dedi.

 

Biz de Yalvaç adına vekilimiz Bilgiç’e teşekkür ediyor, yeni hizmetler üretmek için gayret ve başarılar diliyoruz.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.