• İYİ Parti Yalvaç Mustafa Kodal
  • MHP Hüyüklü Belediye Başkan Adayı Kadir MİNNET

logo

01 Ocak 2021

Yalvaç TSO’dan Ziraat ve Halk Bankası’yla protokol

Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası, kamu bankaları Ziraat ve Halk Bankası ile Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi protokollerini imzaladı.

Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Kurucu, “Üyelerimizin finansmana erişimine kolaylık sağlayacak bankkart başak tedarik zinciri projesinin avantajlarını görmekteyiz. Günümüzde işletmelerimizin mal alım satımı sonucunda finansmana kolay ulaşmasına imkan sağlayacak bu proje pandemi sürecinde iş dünyasına nefes aldıracaktır.” dedi.

Ziraat Bankası Müdürü Fuat Özkan ise, “Bu proje, ürün alım ve satımında hem kolay finansman hem de güvenli ticaret imkanı oluşturacaktır. Uygulama ile alıcılar ve satıcılar arasında bir tedarik zinciri kurulmuş olacaktır. Üye işyerleri ve Ziraat Bankası‘nın kurumsal kart altyapısı üzerinde özel fiyatlama ve vade avantajları ortaya çıkacaktır. Alıcı ve satıcı kendi arasındaki ticareti, kartlı ödeme sistemi üzerinden güvenli bir şekilde yapabilecektir. Bu kartlı ödeme sisteminde 540 güne kadar vade ve finansal avantajlardan ilgili taraflar faydalanabilecektir.” dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Halk Bankası, tedarik zincirlerinde finansman kaynaklı yaşanan aksaklıkları ve tahsilat problemlerini gidermek üzere “Paraf Kredi Kartı Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi” başlattı. Proje Kapsamında Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Kurucu, Halk Bankası Yalvaç Şube Müdürü Ramazan Karakulak’ın katılımlarıyla “Paraf Kredi Kartı Tedarik Zinciri Finansmanı Protokolü ” imzalandı.

Projenin ana amacı tedarikçi ve alıcıların banka üzerinde oluşturulan kapalı devre bir sisteme tanımlanarak, alım-satım işlemlerinin Halk Bankası garantörlüğünde gerçekleştirilmesi olarak açıklandı ve böylece tahsilat konusunda her iki tarafın da riskinin sıfıra indirildiği kaydedildi.

Yalvaç TSO Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Kurucu, ürünün satıcılar (tedarikçi) açısından faydalarının tahsilat riskinin sıfıra indirilmesi, 540 güne kadar esnek vade ve taksit imkânları ile daha fazla satış yapabilme imkânı olduğunu; alıcılar açısından faydalarının ise finansmana kolay erişim, ödemeleri taksit ve vadeler ile yapma imkânı, kredi/çek kullanmadan kendi tedarikçisi ile banka üzerinden ticaret yapması, artan kredi limitleri olduğunu belirterek üyelere hayırlı olmasını diledi. Kurucu, “Tüm oda ve borsa üyeleri ile sektör meclisi üyelerinin yararlanabileceği bu projenin, alım satımlarında getireceği garanti ve esnek vade sistemi ile iş dünyamızın bir nebze rahatlayacağını ve tedarik zincirinin sürdürülmesine katkı sağlayacağını düşünüyor, projenin hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.