• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

06 Ağustos 2017

Yalvaç TSO’dan Emeklilerin Sorun ve Beklentileri Belirlenmesi Çalışması

Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası, önümüzdeki aylarda yapılacak bir sempozyumda kullanılmak üzere, emeklilerin sorun ve beklentilerinin belirlenmesiyle ilgili bir çalışma yürütüldüğünü duyurdu.

Sempozyumda ele alınacak bu konu ile ilgili olarak oluşacak verilerin, ileride yapılacak yasal düzenlemelere yönelik bir taban oluşturulacağı öğrenilirken, odadan konuyla ilgili yapılan açıklama aynen şöyle:

“Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından emeklilerin sorun ve beklentilerine yönelik tespitlerin yapılarak emekli dernekleri, işçi sendikaları, akademisyenler ve diğer paydaşların katılımları ile uzman görüşlerinin paylaşılacağı Kasım ayında Ankara’da iki gün sürecek “Uluslararası Emeklilik Sempozyumu/Çalıştayı” düzenlenmesi planlanmaktadır.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, söz konusu çalıştayda değerlendirilmek üzere üyelerimizin emeklilik ile ilgili sorunlarını ve beklentilerinin belirlenmesini istemiştir. Bu bağlamda, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığına gönderilecek görüşlerin hazırlanmasında değerlendirilmek üzere “emeklilik sorunları ve beklentileri” hususundaki görüş ve önerilerinizin 08 Ağustos 2017 tarihine kadar Odamıza iletilmesi gerekmektedir. Üyelerimize önemle duyurulur.”

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.