• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

02 Ekim 2018

Yalvaç TSO’da girişimcilik eğitimleri başlıyor

Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası ile KOSGEB Isparta İl Müdürlüğü ve İŞKUR’un ortak organizasyonuyla Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenleneceği açıklandı.

Yalvaç TSO’dan alınan bilgiye göre, Yalvaç, Şarkikaraağaç, Gelendost, Yenişarbademli ilçelerinde yaşayan kadın ve genç girişimci adaylarına yönelik ücretsiz verilecek olan eğitimler Yalvaç TSO Binası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Toplam 32 saat sürecek eğitimi tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan kursiyerlerin, kuracakları işlerinde KOSGEB’in sunduğu 50.000 TL hibe ve 100.000 TL’lik geri ödemeli kredi desteğinden yararlanma hakkına sahip olacakları belirtildi. Eğitimlere katılmak isteyenlerin başvuru formunu 9 Ekim 2018 mesai bitimine kadar, e-Devlet üzerinden https://edevlet.kosgeb.gov.tr/ doldurmaları gerektiği kaydedildi.

Alınan bilgiye göre, eğitime alınacak kursiyerlerin, 11 Ekim 2018 Perşembe günü saat 10:30-16:30 arasında yapılacak mülakatlar sonucu belirleneceği, mülakat sonuçlarının 12 Ekim 2018 Cuma günü, Yalvaç TSO internet sitesinde (www.yalvactso.org.tr) yayınlanacağı, eğitimin de 15- 18 Ekim 2018 tarihleri arasında yapılacağı duyuruldu.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.