• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

27 Şubat 2017

YALVAÇ TSO HİZMET KALİTESİNİ YENİDEN TESCİLLETTİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde (TOBB) 11. Dönem Akreditasyon Sertifika Töreni düzenlendi. Törende yeni akredite olan oda ve borsalarla akreditasyon belgelerini yenileyen oda ve borsalara belgeleri verildi. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin de katılımıyla gerçekleşen törende, 2013 yılında ilk kez akredite olan Yalvaç TSO, TOBB’ un 2016 yılı Kasım ayında gerçekleştirilen “Akreditasyon Belge Yenileme Denetimleri”ni başarıyla geçerek, kalitesini bir kez daha tescilleterek yeniden akredite oda olmayı başardı.

TOBB İkiz Kuleler Konferans Salonu’ndaki törene, Oda Meclis Başkanı Fevzi Yüncü, Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Dirik, Yönetim Kurulu Üyeleri Atila Başaran, Süleyman Erol, Genel Sekreter Mehmet Sesli ve Akreditasyon Sorumlusu Oğuz Kodal katıldı.

Törende konuşan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Türkiye’nin en büyük zenginliğinin girişimci tüccar ve sanayiciler olduğunun altını çizerken, yapılan törenle birlikte 26 Oda ve Borsa’nın daha, 5 yıldız kapsamına girmeye hak kazandığını söyledi.”

Ayrıca 54 oda ve borsanın akreditasyonunu yenilendiğini belirten Hisarcıklıoğlu; “1 adet Odamız da akreditasyon seviyesini yükseltti. Esasında onlar, kendilerini dönüştürdüler ve geliştirdiler. Reel sektör için hizmet üreten ve sunan merkezler haline geldiler. Proje üretiyorlar, yurtdışına açılıyorlar, reel sektöre işin hakkını vererek kanaat önderi oluyorlar. İşte 5 yıldızın manası da burada gizli. Bugün 5 yıldızlı olan oda ve borsalarımız, hizmet kalitesi anlamında, Londra’daki, Paris’teki, Berlin’deki oda ve borsalar seviyesine ulaşmış durumda. Onlar üyelerine hangi standartta hizmet veriyorsa, bu oda ve borsalar da, minimum aynı seviyede hizmet veriyorlar. Yani dünya standartlarında çalıştıklarını belgelemiş oluyorlar” dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ise konuşmasında, reel sektörü oda ve borsaların temsil ettiğini ifade etti.

Hizmet ve üretimde belli standartları sağlamanın tarih boyunca uygulandığını belirten Tüfenkci, “Ahilik sistemi bunun en güzel örneklerinden biridir. Ahilikte üretimin her aşaması, belli standartlara, kurallara bağlanmıştı. İşte bu üyelere hizmet veren odalarımızın hizmetinin, belli bir standartta olması bizim için önemlidir. Bunun için harcanan çabayı, inanın sadece bir berat almak için olarak anlamayın.” değerlendirmesinde bulundu.

Oda ve borsaların özellikle kırtasiyeciliği ve bürokrasiyi azaltma noktasında çabaları olduğunu söyleyen Tüfenkci, “Daha çok çalışmalıyız. Kırtasiyecilikten kurtulmamız lazım. Ülkeye daha fazla ne verebiliriz, ne kazandırabiliriz bunun hesabını yapmamız lazım.” ifadesini kullandı.

Bakanın konuşmasının ardından Oda/Borsaların sertifika törenine geçildi. Akreditasyon belgesini yenileyen Odamız belgesini TOBB Başkan Yardımcısı Halim Mete’nin ve TOBB Yönetim Kurulu üyelerinin elinden aldı.

Odamızı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.