• MODA YAPI

logo

15 Ekim 2017

Yalvaç TSO Hindistan, Kuveyt, Pakistan ve Rusya’dan 12 firmayı ağırladı

Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası, URGE (Uluslararası Rekabeti Geliştirme Projesi) kapsamında 2. alım heyeti organizasyonunu tamamladı.

Yalvaç TSO’nun yüklenici kuruluş olarak yürüttüğü “Gelendost Elması Dünyaya Açılıyor” projesi kapsamında 4 – 8 Ekim tarihleri arasında Gelendost ilçesindeki küme üyesi firmalar gezildi.

Ardından da Isparta Barida Otelde yapılan B2B görüşmeleri ile ziyaret tamamlandı.

Hindistan, Kuveyt, Pakistan ve Rusya’dan Elma başta olmak üzere yaş sebze ve meyve ithalatçılarından oluşan 12 firmanın katılımı ile gerçekleşen programa kümeden Sez-Ay SHD, Geltaş SHD, Çınar SHD, Özafşar SHD, İnanıcı SHD ve Akakarlar SHD tesisleri ve bahçeleri gezildi.

Ziyarette bölgenin elma sektöründeki yeri ve kalitesi firmalar tarafından detaylı bir şekilde tanıtıldı.

Ayrıca üretim kalitesi, depolama, boylama, paketleme ve lojistik aşamalarında uzmanlaşmış bir bölge olduğu anlatıldı.

B2B toplantısı açılış konuşmasını yapan Oda Başkanı Nuri Dirik, bölgemizin tarımda ne denli önemli bir yere sahip olduğunu, istatistiki bilgiler ışığında misafir firmalara tanıttı.

Başkan Dirik, konuşmasında, elma konusunda ülkemizin dünya üzerindeki yeri, ilçemizin elma cinsleri ve aromasındaki farklılıklarını, bölge firmalarımızın teknolojik alt yapısının devamlı gelişmekte olduğunu ve dünyaya açılma konusunda Odamızın tüm birimleriyle üyelerinin emrinde olduğu vurguladı.

Toplantı, küme ve misafir firmaların karşılıklı ticari bağlantılar ve istişare görüşmelerini gerçekleştirmeleriyle başarılı bir şekilde tamamlandı.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.