• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

23 Ağustos 2017

YALVAÇ SYDV’DEN 2. ŞEFKAT ELİ PROJESİ

Yalvaç Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından geçtiğimiz aylarda başarıyla uygulanan ve büyük takdir toplayan ŞEFKAT ELİ Projesi’nin ikinci ayağı için ihaleye çıkıldı.

Daha önce yapılan projeyle, bir yıl boyunca bakıma muhtaç yaşlıların evlerin temizliği çalışması gerçekleştirilmiş ve gerek hizmet alan hemşehrilerimiz gerekse kamuoyu bu projeye büyük destek vermişti.

Projenin aldığı beğeni ve gördüğü destek, bunların yanında hizmet alan yaşlılarımızın bu ihtiyacının halen devam etmesi nedeniyle, Yalvaç Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nca proje yeniden genel müdürlüğe sunuldu.

Projenin kabul edilmesinin ardından “ŞEFKAT ELİ PROJESİ 2 – BAKIMA MUHTAÇ YAŞLILARIN EVLERİNİN TEMİZLİĞİ” işi ihaleye çıkarıldı.

Yalvaç Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nca yapılan ihale kapsamında, “Yalvaç İlçesi Sosyal  Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 1 yıl süreli olarak ilçe merkez mahalleleri, kasaba ve köylerinde yaşayan 39 bakıma muhtaç yaşlı vatandaşın evlerinin periyodik olarak ayda 2 defa temizliğinin yapılması işi”yle hizmet satın alınacağı duyuruldu.

İlçemiz genelinde tespit edilen 39 bakıma muhtaç yaşlı hemşehrimizin evlerine ayda 2 defa giderek temizlik hizmeti verilecek projenin, ihalenin tamamlanmasının ardından başlayacağı ve 12 ay boyunca sürdürüleceği ihale şartları arasında aktarıldı.

 

ENGELLİLER İÇİN DE PROJE İSTENİYOR

Öte yandan, ilçemizde bulunan çok sayıda engelli çocuğumuz için de proje geliştirilmesini isteyen engelli aileleri,“Çocuklarımız için sağolsun devletimizin pek çok desteği söz konusu. Ancak, özellikle fizik tedavi konusunda çocuklarımızın yeterli desteği alamadığını üzüntüyle görüyoruz. Bu konuda da bir proje geliştirilmesi ve daha çok tedavi imkanının sunulmasını ilgili ve yetkililerden istiyoruz.” dediler.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.