logo

10 Aralık 2022

Yalvaç SYDV “ULUSAL HANE ZİYARETLERİ”ni Başarıyla Tamamladı

Kaymakam Şimşek Programda Görevli Personele BAŞARI BELGESİ Verdi…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın koordinasyonunda tüm ülkemiz genelinde yaklaşık dört ay önce başlatılan ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından yürütülen “Ulusal Hane Ziyaretleri” ilçemizde de başarıyla gerçekleştirildi.

Konuya ilişkin olarak Yalvaç SYDV’den aldığımız bilgiye göre, özellikle ihtiyaç sahibi aileler başta olmak üzere vatandaşlara daha hızlı ve yerinde hizmet sunmak üzere başlatılan “Ulusal Hane Ziyaretleri”nin ilçemizde hedefine ulaştı.

İlçemizde 3500 civarında hane ziyaret edilerek ailelerin sosyal yardım ve ihtiyaçlarının tespiti yapıldı, mektup, çeşitli konuları içeren broşür ve formlar dağıtıldı. Kendilerine sorulan sorularla sosyal yardım ihtiyaçları, aile danışmanlık ve eğitim ihtiyaçları gibi tüm ihtiyaçlarının tespit edilmesinin amaçlandığı ve alınan cevaplar ışığında tüm ihtiyaçların yerine getirildiği belirtildi.

İlçemizde “Ulusal Hane Ziyaretleri”nin Yalvaç Sosyal Yardım ve Dayanışma Vakfı personelinin yanısıra İlçe Sağlık Müdürlüğü, Hastane, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden belirlenen yeterli sayıda personelin de katılımı ile hedeflenen süreden yaklaşık bir ay önce tamamlandı.

Bu arada yılsonuna kadar bitirilmesi hedeflenen “Ulusal Hane Ziyaretleri” programını yaklaşık bir ay önce tamamlayan Yalvaç SYDV öncülüğündeki personel Yalvaç Kaymakamı Haluk Şimşek tarafından “Başarı Belgesi” ile ödüllendirildi. Başarı belgelerinin dağıtımı için Yalvaç Kaymakamlığı Toplantı salonunda bir toplantı gerçekleştirildi.

Ulusal Hane Ziyaretleri programında görev alan ve özveriyle çalıştıkları belirtilen çoğunluğu sağlık personeli toplam 16 kişiye başarı belgeleri Kaymakam Haluk Şimşek tarafından verildi.

Bu arada Yalvaç SYDV’nin bu çalışması ile ülke genelinde faaliyetteki 1003 SYDV arasında 41. Sırada yer alarak önemli bir başarıya imza attığı da ifade edildi.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.