• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

Yalvaç SYD Vakfı ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında

Yalvaç Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın 2016 yılında yaptığı çalışmaların bilançosu açıklandı. Açıklamaya göre, vakfın 2016 yılında yaptığı yardımların toplam olarak değerinin 8.221.579,50 TL olduğu kaydedildi.

Konuyla ilgili olarak vakıf tarafından verilen bilgiler şu şekilde:

Yalvaç Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nca, 3294 sayılı Kanun kapsamında, fakir ve muhtaç vatandaşlarımıza muhtelif ihtiyaçlarına binaen, yardım yapılmakta olup, Genel Sağlık Sigortası kapsamında vatandaşlara ilişkin gelir testleri, Eşi vefat etmiş kadınlara düzenli merkezi yardımlar ile engelli ve yaşlı vatandaşlarımıza 2022 sayılı kanun kapsamında yardımlar devam etmektedir. Yine muhtaç asker ailelerine ve öksüz yetim olanlara yardımlar da sürdürülmektedir. Ülkemize gelen mültecilerle alakalı yardımlarda genelgeler doğrultusunda yapılmaktadır.

Yalvaç SYDV olarak ilçemiz merkezinde daha önce Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nce kabul edilerek ödeneği tahsis edilen 240 öğrenci kapasiteli yurt inşaatının son aşamaları yapılmakta olup Isparta Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nce geçici kabul işlemleri yapılmaktadır.

Yine Yalvaç merkez ve köylerinde yaşayan fakir ve muhtaç ve kimsesiz durumdaki yaşlılara yönelik olarak evlerinde temizlik ağırlıklı bir proje uygulaması devam etmektedir. Yalvaç Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ta- rafından 2016 yılı (1 Ocak-31 Aralık) tarihleri itibariyle yapılan yardımlar:

Yakacak Yardımı kapsamında ilçemiz merkez ve köylerinde yaşayan 1232 aileye, aile başı 1,5 ton kömür ayni yardım olarak dağıtıldı.

Barınma yardımları kapsamında ev yapımı ya da tamiratı olarak toplamda 271.065,00 TL yardım yapıldı.

Nakdi Gıda yardımı olarak 639 kişiye 199.600,00 TL yardım yapılmıştır. Fakir ve muhtaç durumdaki 1011 vatandaşların muhtelif ihtiyaçlarına istinaden nakdi yardım olarak toplam 334.975,00 TL dağıtılmıştır.”

vakıfh

 

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.