• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

04 Mayıs 2018

YALVAÇ SAADET’ten “BİLGE BAŞKAN”a İmza Desteği

Cumhurbaşkanlığına aday olduğunu açıklayarak Yüksek Seçim Kurulu’na başvuran Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’na destek vermek isteyen Saadet Partisi Yalvaç ilçe teşkilatı bugün sabah erken saatlerde Yalvaç İlçe Seçim Kurulu’na geldiler ve gün boyu burada kalarak desteklerini gösterdiler.

Sabah mesai saatinin başlaması ile birlikte İlçe Seçim Kurulu önünde, Temel Karamollaoğlu’nun adaylığı için gerekli 100 bin imzaya katkıda bulunmak üzere gelen vatandaşlara yardımcı olduklarını belirten Saadet Partisi Yalvaç İlçe Başkanı Hasan Aksoy, “Saadet Partisi olarak Mecliste grubumuz olmadığı için Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu da YSK’ya şahsi olarak başvurdu. Bizler de gerekli olan 100 bin imza şartına katkıda bulunmak için buradayız. Bu konuda Yalvaç’ta gayretli bir çalışma içerisine girdik. Parti üyesi olsun veya olmasın, memur olsun veya olmasın seçmen olan herkesi Bilge Başkan’a imza kampanyasına katkı vermeye davet ediyoruz” dedi.

GELENDOST’tan “BİLGE BAŞKAN”a DESTEK

Temel Karamollaoğlu’na destek vermek için Yalvaçlı seçmenlerin yanı sıra komşu ilçe Gelendost’tan da çok sayıda seçmenin de Yalvaç İlçe Seçim Kurulu’na gelerek imzalarıyla katkıda bulundukları görüldü. Saadet Partili seçmenlerin yanı sıra birçok CHP üyesi seçmenin de Karamollaoğlu’nun adaylığı için imza verdikleri bildirildi.

Bizim derdimiz ülkenin sorunları, kısır çekişmelere girmeyiz

SP ilçe yönetimi olarak, Temel Karamollaoğlu’nun herkesle barışık, toplumun her kesiminin sorunları ve bunların çözümünü bilen, tecrübesi ve bilge kişiliği ile Cumhurbaşkanlığı makamına en uygun aday olduğuna inandıklarını ve seçimin mutlak galibi olacaklarını belirten SP İlçe Başkanı Aksoy, “Ortadaki kavga Sayın Erdoğan’ın gidip gitmemesi değil, izlediği politikalardır. Bu şartlar altında Türkiye’nin içeride birlik ve beraberliği sağlaması lazım. Her fikri dinlememiz lazım. Türkiye’nin sorunlarının çözümünü bulmamız aramamız lazım. 24 Haziran’daki seçimlerde bu şartlar altında en yüksek desteği Saadet Partisi’nin ve bizim alacağımızı düşünüyorum. Bizim derdimiz ülkenin sorunları, kısır çekişmelere girmeyiz. İşçinin, çalışanın, emeklinin hakkını vermek gerek. Şimdi iktidar partisi çıkıp Türkiye’nin herhangi bir meselesini gündeme getirerek bir müzakere açabiliyor mu? Açamıyor. Bir araya gelip gelin şunu tartışalım dediğimiz zaman gelebiliyor mu? Gelemiyor. Lafla peynir gemisi yürümez. Biz çekişmelerle değil, ülkenin problemleriyle ilgilenmek mecburiyetindeyiz. Siyasi partiler birbirlerini hırpalamak için değil, ülkenin problemlerine çözüm bulmak için varlar. Boş laflarla nereye gideceksiniz? Hiçbir yere gidemezsiniz” dedi.

Geçmişte de ülkemiz için farklı siyasi partilerle bir araya geldik

Saadet Partisi’nin geçmişte zaman zaman farklı siyasi görüşlerin temsilcisi olan partilerle birlikte çeşitli hükümetlerde yer aldığını hatırlatan Aksoy, “Hiçbir zaman Milli Görüş olarak kimseyi ötelemedik, hiçbir kesimi de kutuplaştırmadık. Geçmişte CHP ile koalisyon kurduğumuz gibi, Adalet Partisi ile de Doğruyol Partisi ile de koalisyon hükümetleri kurduk. 1991 yılında da MÇP ile de seçim ittifakı yaptık. Ülkesine ve milletine silah çekmeyen herkesle her zaman görüşürüz, fikir alışverişinde bulunuruz. Bu nedenle Saadet Partisi olarak toplumun her kesimiyle irtibatlı olan tek düşünce, tek parti biziz. Bunun doğal sonucu olarak da olumlu tepki ve katkıları alacağına inandığımız için Genel Başkanımızı cumhurbaşkanı adayı olarak belirledik.” dedi.

100 binin çok üzerinde imza toplayacağız

Cumhurbaşkanlığı’na aday olabilmek için gereken 100 bin imzanın çok üstünde bir sayıya ulaşacaklarına inandığını ifade eden Aksoy, adaylık teklifi için imza verme işleminin cumartesi-pazar günleri dahil 08.00-20.00 saatleri arasında olacağını ve 9 Mayıs çarşamba günü saat 20.00’ye kadar süreceğini de sözlerine ekledi.

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.