• MODA YAPI

logo

14 Ekim 2020

Yalvaç OSB Altyapı Protokolü bugün imzalandı

Yalvaç OSB için önemli bir aşama daha geçildi ve iş makinaları OSB alanında çalışmalar başladı. OSB alanının altyapı çalışmalarının yapılması için protokol imzalandı.

Yalvaç Kaymakamlığı’nda bugün saat 13.30’da bir araya gelen Yalvaç Kaymakamı Murat Kahraman. Yalvaç Belediye Başkanı H.Hilmi Tütüncü, Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yalçın Kurucu ve İlçe Özel İdare Müdürü Mehmet Ünver, uzun zamandır yapımı beklenen Yalvaç OSB’nin altyapı faaliyetleriyle ilgili bir protokolü imzalayarak hayata geçirdiler.

Yalvaç OSB için önemli bir aşama olması nedeniyle bir tören düzenlemek istediklerini ancak pandemi dönemi nedeniyle bunu yapamadıklarını belirten Yalvaç Kaymakamı Murat Kahraman, “Isparta’nın lokomotifi niteliğinde olan Yalvaç ilçesi Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulmasıyla yörenin parlayan yıldızı haline gelecektir. Uzun zamandan beri ilçe halkının beklediği OSB’nin kurumlarımız arası işbirliğinin sağlıklı bir şekilde yürümesi sonucunda ilçeye iki ay gibi kısa bir sürede belli eksiklikler bertaraf edilerek bugüne geldik. Bu dayanışma çerçevesinde en başta Belediye Başkanı H.Hilmi Tütüncü, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yalçın Kurucu ve Özel İdare Müdürü Mehmet Ünver’e teşekkürü borç bilirim.” dedi.

Kaymakam Kahraman, Yalvaç Belediyesi’ne ait iş makinalarının OSB alanında çalışmalara başladığını belirterek şu bilgileri verdi: “Birinci etapta OSB alanında yarma, dolgu, sıkıştırma çalışmaları başlamıştır. İlerleyen aşamalarda yol kaplaması, kaldırım, bordür işçilikleri daha sonra yağmur suyu hattı, kanalizasyon hattı, terfi merkezi ile terfi hattı ve içme suyu hattı yapım işi devam edecek. Bugün itibariyle Yalvaç Belediyesi iş makinaları daha önce tahsis edilen yerde projelere uygun olarak yerinde kot uygulamalarına göre yarma, dolgu, sıkıştırma ve reklaj çalışmalarına başlamıştır”.

OSB’nin hayata geçirilmesi sürecinin uzun bir zaman alabileceğini belirten Kaymakam Kahraman, “Bu süreç illa ki zaman alacaktır. Bundan sonra yapacağımız ortak çalışmalar sonucu başarı kendiliğinden gelecektir. Her zaman bu işin takipçisi olacağız ve sabırla yürütülecek çalışmalarla sonunu getirmeye hep birlikte kararlıyız. Organize Sanayi Bölgesi Yalvaç halkına hayırlı uğurlu olsun. Katkılarından dolayı başta sayın Valimiz Ömer Seymenoğlu’na, TBMM Başkan vekili sayın S. Sadi Bilgiç’e, Özel İdare Genel Sekreteri Mahmut Zadeoğlu olmak üzere Yalvaç OSB için emek veren herkese teşekkürlerimizi sunuyoruzç” dedi.

Daha sonra sırası ile Kaymakam Kahraman, Belediye Başkanı Tütüncü, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kurucu Yalvaç OSB Altyapı Protokolü’nü imzaladılar ve fiili olarak başlayan çalışmalar resmi olarak da başlamış oldu.

İmzaların atılmasının ardından Kaymakam Kahraman, Belediye Başkanı Tütüncü, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kurucu ve Özel İdare Müdürü Mehmet Ünver, Yalvaç OSB alanına giderek burada belediye ekiplerince yapılan çalışmaları yerinde incelediler.

Kaymakam Kahraman burada yaptığı açıklamada Yalvaç için OSB’nin büyük önem taşıdığını vurguladı, altyapı çalışmalarının mümkün olan en kısa sürede bitirilmesini istedi ve her hafta çalışmaları incelemek üzere OSB alanına geleceğini ifade etti.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.