logo

25 Haziran 2023

YALVAÇ ORGANİZE SANAYİ Bölgesi’nin geleceği ne olacak?

2001 yılında kurulan ve aradan geçen 22 yıl boyunca siyasetin ana gündem maddelerinden biri ve seçim vaatlerinin önde gelen konularından biri olmasına karşın halen daha hayata geçirilemeyen Yalvaç Organize Sanayi Bölgesi’nin akıbeti konusunda son aylarda hiçbir gelişme olmaması tepki yaratıyor.

Son olarak geçtiğimiz Ocak ayında Isparta Valiliği’nde yapılan bir toplantıda, Yalvaç OSB’nin kuruluş aşamasında yapılan teknik bir hata ya da eksiklik nedeniyle Yalvaç OSB’de paketleme tesisleri dışında bir üretim tesisinin mevzuat gereğince kurulamayacağı, Eğirdir Gölü Koruma Planı hükümleri nedeniyle de Yalvaç OSB’nin hayata geçmesinin mümkün olamayacağı yönünde bilgiler aktarıldığı iddia edilmişti.

Bu haberin ardından, yetkililer tarafından konuyla ilgili net bir açıklama yapılmazken, o tarihten bu yana Yalvaç OSB ile ilgili herhangi bir adım atıldığı da gözlenmedi.

Mayıs ayında tamamlanan seçimlerin ardından, Yalvaç için oldukça önemli olan Organize Sanayi Bölgesi konusunun yeniden gündeme taşınmasını isteyen vatandaşlar ve işletmeciler, “Yalvaç’ımız için bu kadar önemli bir konunun artık bir çözüme kavuşturulmasının zamanı gelmiştir. Bu konuda, ilgili ve yetkililerin artık somut adımlar atmaları ve yaşanan gelişmelerle ilgili olarak kamuoyunu da bilgilendirmelerini bekliyoruz. Hem ilçemiz hem de bölgemiz için önem taşıyan bu konunun gündemde tutulmasını ve artık netice alınmasını istiyoruz.” dediler.

Etiketler: »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.