• osman-köse

logo

Yalvaç Müzik Kültür Sanat Derneği’nden tanışma konseri

Yalvaç’ta yeni kurulan ve heyecan uyandıran Yalvaç Müzik Kültür Sanat Derneği, Yalvaç Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda düzenlenen tanışma konseri ile Yalvaç halkına merhaba dedi.

ISUBÜ Rektörü Prof.Dr. Yılmaz Çatal’ın da katıldığı etkinliğe Yalvaç Kaymakamı Haluk Şimşek, Belediye Başkanı Hilmi Tütüncü, ilçe protokol üyeleri, kamu ve STK başkan ve yöneticileri ile sanatsever Yalvaçlılar ilgi gösterdi.

Etkinlik açılışında konuşan Dernek Başkanı Işıl Arıcan, “İlçemizdeki müzik kültürüne ve folklörümüze dair çalışmaların ve kabiliyetlerin gerçek değerini bulmasında ve bu konuda bize gelen yoğun talebi karşılamada önemli katkısı olacağı inancıyla kurduğumuz bu derneği, Yalvaçlı sanatçılarımızla ve müzikseverlerle birlikte geliştireceğiz, büyüteceğiz ve yaşatacağız.” dedi. Arıcan koro, çeşitli saz eğitimleri, halk oyunları ve müzikli sahne sanatları alanlarında çalışmalar yapacakları müjdesini verdi.

Etkinlikte sahne alan ünlü bestekar ve bağlama üstadı Ali Osman Erbaşı’nın aynı zamanda derneğin koro şefi olarak görev yapacağı açıklandı.

Konser sonrası dernek merkezi, sanatseverlerin ziyaretine açılarak tanıtımı yapıldı. YMKSAD Yalvaç’ın kültürel mirası olarak restore edilen eski konaklarından “Mustafa Bilgin Sanatevi”nde hizmet verecek.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.