• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

05 Eylül 2020

Yalvaç MHP’de Ali Osman Sönmez güven tazeliyor

Şu saatlerde devam eden Milliyetçi Hareket Partisi Yalvaç İlçe Teşkilatı olağan kongresiyle mevcut başkan Ali Osman Sönmez tek aday olarak güven tazeliyor.

Yalvaç Ata Düğün Salonu’nda 5 Eylül 2020 Cumartesi günü saat 13.00’te başlayan kongreye, pandemi tedbirleri nedeniyle oy kullanacak delegeler dışında kimse alınmadı. MHP Isparta İl Başkanı H.Basri Sönmez, il yöneticileri, belediye başkanları ve delegelerin katıldığı kongre sükunet içinde geçti.

Kongre gündeminde yer alan maddelerin oybirliğiyle geçmesinin ardından önce MHP Isparta İl Başkanı H.Basri Sönmez kısa bir konuşma yaptı. MHP olarak yurt çapında ve Isparta genelinde kongrelerini yaptıklarını belirten İl Başkanı Sönmez, “MHP olarak ülke için taşıdığımız sorumluluğun bilincinde bir kongre süreci götürüyoruz. Genel merkezimizin talimatları doğrultusunda, ülkemizin ve partimizin bu süreçte daha da güçlenmesi için birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştirdiğimiz “İSTİKLAL İÇİN BİRLİK, İSTİKBAL İÇİN DİRLİK” kongrelerimizin hepimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Davamızın bize yüklediği sorumlulukla mücadelemizde daha da güçlenerek devam edeceğimiz kongrelerimizi tamamladıktan sonra, sahada vatandaşlarımızla buluşmaya koşturacağız. Sadece seçim zamanı değil, her zaman yanında olduğumuz vatandaşlarımızın yine yanında olmak için tüm ülküdaşlarımızın heyecan ve inançla çalışacağına inancım tamdır.” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen MHP Yalvaç İlçe Başkanı Ali Osman Sönmez de, katılımcıları selamladıktan sonra, “İSTİKLAL İÇİN BİRLİK, İSTİKBAL İÇİN DİRLİK Milliyetçi Hareket Partisi Olağan Yalvaç İlçe Kongremize hoşgeldiniz, sefalar getirdiniz.” diyerek açtığı konuşmasında şu hususlara değindi:

“Öncelikle, başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, Milliyetçi Ülkücü hareketin mimarı, cennetmekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş ile bu vatan için can veren tüm şehitlerimiz ve gazilerimizi minnet, şükran ve rahmet ile anıyorum.

Tüm dünyayı saran ve ülkemizi de etkisi altına alan ve hala devam eden virüs salgını nedeniyle kongremizi böyle sade ve tedbirli bir şekilde yapıyoruz. Tüm hemşehrilerimize buradan bir kez daha sesleniyorum: Maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uyalım, bu virüs belasından bir an evvel kurtulalım.

Milliyetçi Hareket Partisi, Yalvaç’ta bir ve beraberdir.

Dava ülküdaşlık hukukuyla bütün arkadaşlarımız tek yumruk, tek nefes ve tek sestir.

Yalvaç’ta bin şükür, çatlak ses yoktur. Ve bundan sonra da olmayacaktır.

Yalvaç teşkilatımız davasına ve liderine tam olarak bağlı ve sadıktır.

Kimseyi ötekileştirmedik, herkesi kucakladık ve böyle de devam edeceğiz.

Milliyetçi Hareket Partimizi, Yalvaç’ta hak ettiği başarının daha fazlasını, birlik, beraberlik içinde hep beraber Sayın Genel Başkanımız, Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli Bey’in göstermiş olduğu hedefler doğrultusunda, daha da ileriye götürmek için çalışmalarımız devam etmektedir.

Milliyetçi Hareket Partisi, zor zamanların değil, her zaman ülkenin ve milletin güvencesidir. Bundan dolayı milliyetçi-ülkücü harekete gönül vermiş her arkadaşımızın, her zamankinden daha fazla bir ve beraber olması, gönülleri feth ederek, kızıl elmaya doğru cesurca yol alması gereklidir.

Ülkemiz içeriden bölücü ihanet çetelerinin, dışarıdan arsız emperyalist güçlerin KISKACINA alınmaya çalışılmaktadır.

Bu iç ve dış ihanet çetelerine karşı kurulan Cumhur İttifakı ruhunda milletimizi bir ve beraber kılmak, korumak ve uyanık tutmak ve Kuva-yi Milliye ruhu vardır.

Değerli Dava Arkadaşlarım,

Bugün burada demokrasinin bir gereği olarak, siz değerli hazirunun oyları ile yeni bir yönetim seçilecek. Bu yönetim, milletimize, davamıza ve Yalvaç’ımıza hizmet yolunda siz değerli dava arkadaşlarımızla beraber yüreğini ortaya koyarak, “Önce ülkem ve milletim, sonra partim, sonra ben” diyerek Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Türk Milleti’nin ilelebet payidar kalması için çalışacak ve ne gerekiyorsa yapacaktır.

Yapılan ve yapılacak tüm kongrelerimizin ülkemize, milletimize, ilimize, ilçemize ve camiamıza hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.

Buraya kadar gelip kongremize şeref veren DAVA ARKADAŞLARIMA, yönetimimle beraber sevgi, saygı ve hürmetlerimi sunuyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!”

Başkanların konuşmasının ardından, İlçe Seçim Kurulu tarafından oluşturulan seçim sandığına geçen delegeler oylarını kullanmaya başladılar. Saat 17.00’ye kadar sürecek olan oy verme işlemiyle sona erecek kongrede yeni göreve gelen liste ve il delegeleri de şu isimlerden oluşuyor:

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.