logo

02 Temmuz 2024

Yalvaç Mal Müdürlüğü kapatılacak mı?

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, tasarruf tedbirleri kapsamında 300 mal müdürlüğünün aşama aşmalı olarak kapatılacağını belirtti.

Kamuda tasarruf ve verimlilik çalışmaları kapsamında mal müdürlüklerinde yapılacak çalışmaya ilişkin değerlendirmede bulunan Bakan Şimşek, Bakanlığına bağlı mal müdürlüklerinin yeniden yapılandırılması talimatını verdiğini söyledi.

Bakan Şimşek, “İlk aşamada 100, ikinci aşamada da 200 olmak üzere 300 mal müdürlüğünün kapatılması sağlanacak. Mal müdürlüklerinin yaptığı görevler, bundan böyle hizmet birleştirilmesiyle il merkezlerinden veya belirli kriterlere göre seçilmiş başka bir mal müdürlüğümüz tarafından yerine getirilecek. ” dedi. Şimşek, bu kararın hayata geçirilmesiyle ilçe nüfusu 10.000’in altında olan ilçelerde ilk aşamada, 50.000’in altında olan ilçelerde ise sonraki aşamada müdürlüklerin kapatılmasını beklediklerini ifade etti.

Bu çerçevede, ilk aşamada kapatılacak mal müdürlükleri arasında Yalvaç’ın yer almadığı, son aşamada kapanıp kapanmayacağı ile ilgili herhangi bir resmi karar bulunmadığı öğrenildi. Konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılması istenirken, Yalvaç’ın Isparta il merkezine uzaklığı ve bölge ilçelere hizmet verme potansiyeli nedeniyle kapanmamasının önem taşıdığı belirtilerek, siyasilerden bu konuda girişimde bulunmaları talep ediliyor.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.