• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

22 Kasım 2016

Yalvaç Kaymakamlığı “Vatandaşla Buluşma” Toplantısı Yaptı

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun tüm il ve ilçelere gönderdiği genelgeyle rutin her ay yapılması planlanan vatandaşlarla, muhtarlarla, sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumları yöneticileriyle “Vatandaşla Buluşma” toplantılarının ilki geçtiğimiz hafta gerçekleştirildi.

 

İlçe Kaymakamı Dr.Ahmet Süheyl Üçer başkanlığında toplanan komisyonda, Cumhuriyet Başsavcısı Adem Babacan, Garnizon Komutanı Yusuf Tuğrul Karaatlı, İlçe Emniyet Müdürü Süleyman Canpolat, Yazı işleri Müdürü Mustafa Yıldırım da hazır bulundu. Yalvaç Antikkent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda yapılan toplantı perşembe günü saat 14:00’te başladı ve yüze yakın katılımcıyla etkinlik gerçekleştirildi.

 

Toplantıda, ilçe merkezi ve köylerimizin sorunları muhtarlarımızdan ve vatandaşlardan dinlendi. Tavsiye edilen görüşler ve öneriler, çözümleri ile değerlendirildi.

 

Görüşülen konular kısaca ana başlıklar halinde şunlar oldu:

– Hayvan hırsızlığı,

– Köy ve arazilerdeki hırsızlıklar,

– Patpat ve motosiklet denetimleri,

– Telefon dolandırıcılığı,

– Göçmenlerin bildirilmesi,

– FETÖ konusunda net bilgi verilmesi,

– Güvenlik kamerası,

– Okul servislerinin denetlenmesi,

– Tütün kullanımlarına ilişkin denetimler,

– Gübre satışı,

– Kaçak avcılık ve kaçak kazı,

– Akıl hastası vatandaşların durumu.

 

Kaymakam Üçer, köylerde rutin aylık kontroller ve ziyaretlerin yanında bu şekilde aylık toplantıların, bilgi alışverişi oluşması ve istişarelerle şehrin problemlerinin daha çabuk çözümlenmesinde etkili olacağını, köylerin ve ilçemizin kenetlenmesi, birlik beraberliğin sağlanması bakımından önemli olduğunu dile getirdi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.