• MODA YAPI

logo

27 Temmuz 2020

Yalvaç Kaymakam Vekili Yılmazer’den açıklama

Yalvaç Kaymakamlığı’na vekalet eden Şarkikaraağaç Kaymakamı Onur Yılmazer, dün akşamki haberimizin ardından, gerek Yalvaç gerekse Şarkikaraağaç’taki vakalara yönelik olarak sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Gerekli önlemlerin alındığını ve durumun kontrol altında olduğunu belirten Kaymakam Yılmazer’in ilçemize ilgili açıklaması şöyle:

“YALVAÇ ilçemizde de son günlerde malesef hızlı bir şekilde yayılım gösteren koronavirüsle mücadelemiz devam etmektedir. Bu noktada Çetince ve Körküler köyümüzde karantina uygulamalarımız devam ediyor. Bugün yeni vakalarımızın geneli bu 2 köyden. Ancak farklı yerlerde de münferit vakalar tespit edildi ve buralarda temas çevreleri tamamiyle izole edildi. Şu zamana kadar ilçe merkezi hastalıktan uzak kalmayı başarsa da tedbiri asla elden bırakmamak gerekir. Vaka artışları beklenen ve öngörülen bir çevrede gerçekleşmektedir. Karantina bölgeleri haricinde münferit vakalar mevcut olsa da bunlar da yine kontrol altındadır. Gerekli önlemler alınmış ve ihtiyaç halinde alınmaya devam edecektir.

Bu dönemde cenaze ve düğün gibi herkesin bir araya geldiği etkinliklerin bulaşın en yoğun olduğu yerler olduğunu unutmayalım. Etkinliklerle alakalı alınan öngörülü kararlara intizar etmek yerine anlayışla uymak, toplumsal bir görevdir. Hastalığın düşüşe geçtiği ve tarım çalışanları için hayati olan bu dönemde tedbirlerimizi (maske- mesafe- hijyen) asla elden bırakmayalım.”

Sayın kaymakamımıza duyarlılığından dolayı teşekkür ederiz.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.