logo

21 Aralık 2019

Yalvaç Kadın Kooperatifi girişimine ulusal ve uluslararası destek yolda

Yalvaç’ta uzun bir süredir oluşum çalışmaları sürdürülerek geçtiğimiz ay kooperatifleşen Yalvaç kadın hareketine ulusal ve uluslararası destek alınması yolunda geçtiğimiz hafta önemli adımlar atıldı.

Geçtiğimiz ay, 15 Kasım 2019 Cuma günü resmen kurulan Yalvaç Psidia Antiocheia Kadın Girişimci Üretim ve İşletme Kooperatifi’ne öncülük eden ve kendisi de denetim kurulu üyesi olarak görev üstlenen Şerife Hanım Ekici, geçtiğimiz hafta Antalya’da yapılan Coop-Europe (Avrupa Kooperatifler Birliği) toplantısına katılarak önemli temaslar gerçekleştirdi.

Toplantıya katılarak hem Fransızca-Türkçe simultane tercüme yapan Ekici, hem de kooperatifleriyle ilgili olarak hem yabancı hem de yerli yöneticilerle olumlu ilişkiler kurdu.  Dünya Kooperatifler Birliği ile Avrupa Kooperatifler Birliği Başkanı Jean Louis Bancel ve yardımcısı Anges Mathis ile yakın iletişim kurma imkanı bulan Ekici, hem Yalvaç’ı hem de kooperatiflerini tanıtarak çalışmaları için destek istedi. Başkan Bancel’den olumlu yanıt alan Ekici, ikili işbirliği çalışmaları için girişimlerde bulunacaklarını kaydetti. Ayrca Uluslararası Tarım Turizmi Operatörler Birliği (ATOI) Başkanı Faik Bayramoğlu ile de iletişim kuran Ekici, 2020’de Türkiye’de yapılacak birlik toplantısı kapsamında düzenlenecek gezi programına Yalvaç’ı dahil etme önerisine de olumlu geri dönüş aldı.

Ekici, ayrıca Ticaret Bakanlığı Şube Müdürü Ufuk Kocabay hanımla da iletişim kurarak yapacakları projeler için destek vermelerini ve yönlendirme yapmalarını talep etti. Görüşmelerin kendisini çok umutlandırdığını belirten Ekici, “Yalvaç’taki bu kadın hareketinin çok başarılı olacağına hepimiz yürekten inanıyoruz.” dedi.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.