• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

02 Mart 2017

Yalvaç İHL Ortaokulu Badminton Erkeklerde Isparta Şampiyonu

Isparta Okullararası Badminton müsabakalarında Yalvaç İmam Hatip Lisesi Ortaokulu erkek takımı öğrencileri Isparta Erkekler Badminton Şampiyonu oldu.

Geçtiğimiz hafta sonu Isparta Tenzile Erdoğan Anadolu Lisesi Spor Salonunda gerçekleştirilen müsabakalar sonunda il birinciliğini kazanan Yalvaç İHL Ortaokulu erkekler takımını müsabakalara hazırlayan Beden Eğitimi Öğretmeni Merih Öztürk “Hedefimiz, buradan yetişecek genç sporcuların milli formayı giyerek ilçemizi, ülkemizi en iyi şekilde temsil etmesi. Çalışmalarımızı bu yönde sürdüreceğiz” dedi.

Yalvaç İHL’de Badminton çalışmalarını 2014 yılında başlattıklarını belirten okulun Beden Eğitimi Öğretmeni Öztürk, “İlk yıl oluşturduğumuz takımımız küçükler kategorisinde müsabakalara katıldı ve il şampiyonluğunu elde ederek bölge maçlarında ilimizi temsil etti. Bölgedeki maçlar sonucu çeyrek final yükseldi. Daha sonraki yıl, yıldızlar kategorisinde il üçüncüsü, küçükler kategorisinde il ikinciliği elde etti.

Bu yıl ise geçen yıl güçlü okullara karşı kaptırdığı birinciliği geri aldı ve ilimizi 14-16 Nisan tarihlerinde Aydın ya da Konya’da yapılacak olan bölge maçlarında temsil etmeye hak kazandı. Bu sene yıldızlar kategorisinde il ikincisi olmasına rağmen iki öğrencimiz milli takım seçmelerine katılacaklar. Ayrıca küçükler kategorisinden de bir öğrencimiz milli takım seçmelerine katılacak. Başarılarımız her geçen yıl artarak devam ediyor ve öğrencilerimiz elde ettikleri başarılarla milli takımlar düzeyine kadar yükseldiler. Beklentimiz birkaç öğrencimiz milli olması ve Yalvaç’tan Avrupa’ya hatta dünyaya ülkemizi temsil etmeye gitmesidir. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz” dedi.

yalvac_ihl

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.