• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

05 Şubat 2017

YALVAÇ İÇİN, YALVAÇLIYLA EL ELE

Kurucumuz Ruşen Özgül (ortada), ilk Sorumlu Müdürümüz Cankut Taşkın (solda), matbaa sorumlumuz Yaşar Yaman (sağda)...

Kurucumuz Ruşen Özgül (ortada), ilk Sorumlu Müdürümüz Cankut Taşkın (solda), matbaa sorumlumuz Yaşar Yaman (sağda)…

Büyük, küçük, erkek, kadın 60 bin Yalvaçlı’nın her şeyi olan Özyalvaç bütün gücü, bütün cevherini hemşerilerinden alarak başarıyla yayın hayatına devam etmektedir. Daha yaşını doldurmayan Özyalvaç ciddi ve ağır başlı tutumuyla çevrede aranan, tutulan bir gazete olduğunu gösterdi.

Özyalvaç için bu kısacık zamanda pek çok sözler sarf edildi ve arkadaşlarımız tarafından yazıldı. Özyalvaç’ın çalışan elemanları olarak bizler, söylenen her türlü söz için ayrı ayrı teşekkür ve minnetlerimizi bu vesileyle duyururuz.

Bir gazete çıkarmanın hem dar bir bölgede, dar imkânlarla yayın hayatının sürdürülmesinin kolay olmadığını bu konularda yakın ilgilenenler pekâlâ bilirler. Okuyucularımıza daha önce bu konuda bir yazımızla hitap ederek gazetemizin çalışma esasından bahsetmiştik. Tekrar ve etraflıca bahsetmeyi ve bizim çalışmalarımız hakkında meraklı sorunlara değinmeyi faydalı bulduğumuz için değinmeden edemeyeceğiz.

Uzun zamandır eksikliği hissedilen matbaa tesislerinin ilçemizde ilk kurucu ve çalıştırıcısı olmak bizleri cidden gurura sevk etmektedir.

Bu gururumuz zaman zaman vatandaşlarımızın takdiriyle takviye edilmektedir. Açışını yaptığımız matbaa tesislerinin en kısa zamanda yine bir memleket hizmeti olan gazeteye hizmete tahvil edilmesi pek de kolay olmamıştır. Matbaa tesislerini ve Özyalvaç gazetesini kuran, çalıştıran ve idame ettiren sadece 2 kişidir. Biz iki kişi olarak başladığımız yolumuzda Yalvaç ve bölge hizmeti şiar edinerek devam etmekteyiz.

Gazete olarak yine çalışan 2 kişi bu gazetenin her şeyine koşmakta bir günün terini kurutmadan ertesi güne başlamaktadır. Haftanın 4 gününde alın terini, göz nurunu Özyalvaç’a akıtan bu 2 kişi gazetenin hem sahibi, hem muhabiri, hem muharriri, hem musahhihi, hem mürettibi, hem idarecisi v.s. v.s. akla ne gelirse bir gazete için her şeydir iki kişi. Bunca güç şartlar yorucu günler Özyalvaç için, dolasıyla bizim Yalvaç’ımız içindir.

Özyalvaç için şimdiye değin söylenenler pek çoktu demiştik. Evet, Özyalvaç için gelen lehte ve aleyhte pek çok söylenip yazılmaktadır. Lehte söylenenler bizi gururlandırmakta, aleyhte söylenenler ise bizi kamçılamaktadır. Özyalvaç üzerindeki “Tarafsız” yaftasını alnının akıyla ve şereflice taşımaktadır.  Eğer taraf tutuyorsa sadece 60 bin Yalvaçlı’nın tarafını tutar. Bu kusurunu da artık sizler hoş görüverin.

Parolamız Yalvaç için Yalvaçlı’yla el eledir. Bunun dışında başka fikir ve niyet aramak ancak düşüncesiz kafaların insafsız vicdansız işidir.

Öte yandan gazetemizin münderecatı için söylenenler de bize kadar ulaşmaktadır. Bu konuda da dilimizin döndüğü kadarıyla açıklamaya çalışacağız.

Dört sayfalık gazetemizin 2 ve 3 sayfaları umumiyetle fikir yazılarına ayrılmıştır. Bu sayfalarda her hangi bir fikri işleyen ve yazı kurulumuzca incelenip muvafıktır notunu alan yazılar konmaktadır. Ve ne gariptir ki gazetemizde ehil kalemlerin yazdığı pek çok yazılardan ötürü merakla ve dikkatle okunan sayfalar haline gelmiştir 2 ve 3 sayfalarımız. Yine inanır mısınız en çok takdir edildiğimiz yönde 2 ve 3 sayfalarımızdaki yazılarımızdan ötürüdür.

Dördüncü sayfamızda ise bütün gazetelerde olduğu gibi devam sayfasıdır. Bir, iki ve üçüncü sayfalardaki uzun yazıların devam ve uzun vadeli haberler bu sayfamıza konmaktadır.

RUŞEN ÖZGÜL (1 Aralık 1969)

Etiketler: »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.