• MODA YAPI

logo

15 Mayıs 2019

YALVAÇ FEN LİSESİ BULGARİSTAN’DA

İlçemizin gözde okullarından Yalvaç Fen Lisesi, Avrupa Birliği Erasmus + Projesi kapsamında hazırlamış olduğu English Through Stories (Hikayelerle İngilizce Öğretimi) konulu projenin 3. hareketliliği dolayısıyla 12-18  Mayıs 2019 tarihleri arasında Bulgaristan’da olacak.

Hazırlamış olduğu iki Avrupa Birliği Erasmus + Projesi ve bu kapsamda yapmış olduğu başarılı çalışma ve hareketliliklerle ilçemizin ismini hem Isparta da hem de gittiği ülkelerde çok başarılı bir şekilde duyuran Yalvaç Fen Lisesi; proje koordinatörü İngilizce Öğretmeni Tuncay Dolmacı başkanlığında,  Fizik Öğretmeni Bilge Onsekiz, öğrenciler Turgut Şenbahçe, Sinem Sağlık, Ali Gümüşbaş, Anıl Kocagöncü, Metin Mert Yalçıntuğ’dan  oluşan bir ekiple Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da  şehrinde 6 gün boyunca etkinliklerde bulunacaklar.

Bulgaristan’ın yanı sıra proje ortağı olan Polonya, İtalya ve Romanya’dan gelen öğrenci ve öğretmenlerle birlikte 6 gün boyunca, hikâyelerle İngilizce’nin kolay öğretilmesi, sevdirilmesi vb. konularda eğitim, seminer etkinlik ve oyunlar gerçekleştirilecek. Ayrıca yapılan kültürel turlar ve eğitim faaliyetleri ile 5 farklı ülkenin öğrenci ve öğretmenlerin kaynaşması ve kültürel paylaşımlar ile oldukça verimli bir eğitici ve kültürel hareketlilik gerçekleştirileceği tahmin ediliyor.

Biz de yapmış oldukları bu başarılı ve faydalı projelerden dolayı ilçemizin ve okulumuzun adını yurtdışında başarıyla duyuran Yalvaç Fen Lisesi idaresi, öğretmenlerini ve öğrencilerini bir kez daha tebrik ediyoruz.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.