• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

“KAN BAĞIŞI HAYAT KURTARIR”

Isparta ili genelinde kan ve kan ürünleri ihtiyacının karşılanması için Kızılay Isparta Kan Bağış Merkezi tarafından düzenlenen kampanya nedeniyle Yalvaç’a gelen Kan Bağış Aracı üç gün süreyle ilçemizde  gönüllü kan bağışçılarının akınına uğradı.

Daha önce 17-18 Ocak günleri iki gün süreyle Yalvaç’ta kalacağı duyurulan Kan Bağış Aracı, yoğun ilgi nedeniyle bir gün daha Yalvaç’ta kaldı. Yalvaç’ın kan bağışında her zaman ilk sırada bulunduğunu belirten Kan Bağış Merkezi yetkilisi Dr. Uğur Güzel, “İhtiyacı olan insanlarımızın kan ve diğer kan ürünlerine acil bir şekilde ulaşabilmesi için düzenli olarak yaptığımız kan bağışı kampanyalarında  Yalvaç kan bağışı konusunda oldukça duyarlı bir ilçemiz” dedi.

Toplumda gönüllü kan bağışının sosyal sorumluluk ve bir insanlık görevi olduğu bilincini oluşturmak adına toplumun her kesiminde yaygınlaştırmak amacıyle “kan bağış kampanyaları” düzenlendiğini ifade eden Dr. Uğur Güzel, “Türk Kızılayı olarak, Isparta ili ve ilçelerinde gönüllü, düzenli ve bilinçli kan bağışçıları kazanmak, güvenli kan/ kan bileşenleri üretmek, hasta ve ihtiyaç sahipleri için hastanelere ulaştırmak görevimiz. Çok sayıda gönüllü kan bağışçısına ulaşabilmeyi hedefliyoruz. Buralarda gönüllülük esası ile toplanan kanlar, ihtiyacı olan yüzlerce belki de binlerce kişiye umut ışığı olacak. Düzenli olarak yaptığımız bağış kampanyaları sonunda çıkan sonuçlara baktığımızda Yalvaç ilçemiz bu konuda diğer ilçelere göre bir adım önde” dedi.

Alınan bilgiye göre Kızılay Kan Bağış Aracında 17  Ocak Çarşamba günü 87 ünite, Perşembe günü 77 ünite, 19 Ocak Cuma günü 61 ünite olmak üzere Yalvaç’tan toplam 225 ünite kan bağışı yapıldığı belirtildi. Bu arada Yalvaç’tan önce Ş.Karaağaç’ta iki gün kalan Kan Bağış aracına bu ilçeden toplam 147 ünite kan bağışı yapıldığı öğrenildi.

1kan

kan4

11kan

12

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.