• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

16 Ocak 2018

Yalvaç EKK’da SÜRMELİ YAĞCI Yeniden Başkan

Yalvaç Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin 2017 yılı olağan genel kurul toplantısı bugün saat 11.00’de yapıldı.

510 üyesi bulunan Yalvaç ESSKK‘nin, Belediye Sarayı’nda bulunan bir düğün salonunda yapılan genel kuruluna yaklaşık 400 üye katıldı. Divan başkanlığını Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifleri Bölge Birlik Başkanı Ahmet Tural’ın yaptığı genel kurula, Isparta İl Ticaret Müdürü Özcan Kesmen, Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, Yalvaç SGM Müdürü Yaşar M. Sezen, Senirkent ESSKK Başkanı İbrahim Taşan, Yalvaç ESSKK eski Başkanı Selami Akgün, Halkbank Şube Müdürü Özden Boran, Yalvaç ve Isparta il merkezinden çeşitli meslek odalarının başkanları da genel kurula katıldılar.

Genel Kurulun açış konuşmasını yapan Başkan Sürmeli Yağcı göreve geldikleri günden bu yana yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Yağcı “Sayın ortaklarımız yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Tekrar göreve talibim, takdir sizden hizmet bizden” diyerek destek istedi.

Divan heyetinin seçiminin ardından saygı duruşu yapılarak İstiklal Marşı söylendi. Daha sonra sırasıyla Yönetim Kurulu yıllık çalışma raporu, Denetim Kurulu raporu ve bilanço, gelir-gider tabloları okundu ve raporların ayrı ayrı ibra edildi. Ağustos-2017 tarihli TESKOMB genelgesi kapsamında kooperatif takibindeki alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin uygulama görüşülerek üyelerin onayına sunuldu ve oybirliği ile kabul edildi.

Divan başkanı Ahmet Tural’ın verdiği bilgiye göre yasada yapılan bir değişiklikle bundan böyle ESSKK’larda her yıl mali genel kurul yapılmayacak, genel kurul üç yılda bir toplanacak. Buna göre gündemde bulunan maddeye göre  2018, 2019 ve 2020 yıllarında yapılması gereken genel kurul toplantıları birleştirilerek 2021 yılında yapılması hususu da görüşülerek kabul edildi. Bu maddelerin ardından 3 yıl için beş asil, beş yedek Yönetim Kurulu, iki asil, iki yedek Denetim Kurulu, üç asil, üç yedek Bölge Birliği Temsilcilikleri için seçim yapıldı. Tek liste olması nedeniyle açık oylama usulü ile yapılan seçimler sonunda:

Yönetim Kurulu Asil Üyeliklerine: Sürmeli Yağcı, Tuncay Türker, Emin Ayten, Yaşar Koca ve Cihangir Akdut.

Denetim Kurulu Üyeliklerine: Mustafa Nazlı, İsmail Şenol.

Bölge Birliği Temsilciliklerine: Sürmeli Yağcı, Emin Ayten, Cihangir Akdut seçildiler.

Seçimin ardından dilek ve temenniler bölümünde söz alan olmayınca genel kurul Ahmet Tural’ın kapanış konuşmasıyla toplantı son buldu. Genel Kurulun ardından toplantıya katılan üyelere ve misafirlere Yalvaç ESSKK’de yemek ikramı yapıldı.

 

surmeli-yagci

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.